Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Premier jest oderwany od rzeczywistości

06.07.2013

"Tusk faktycznie nie jest ulubionym politykiem "Gazety Wyborczej", nigdy nim zresztą nie był. Ale jest jedynym, na którego mogą liczyć" - ocenia Stanisław Janecki.

"Z tej rozmowy wynika kompletne oderwanie premiera Tuska od rzeczywistości. Problem polega na tym, że ten rząd nie rozwiązuje żadnych konkretnych problemów, bo jakie one są? To przede wszystkim następujące zubożenie rodzin, bezrobocie. Najnowsze dane GUS i NBP pokazują, że dochody gospodarstw domowych maleją po raz pierwszy od kilkunastu lat, spada też konsumpcja, mamy wysokie bezrobocie. Na te konkretne sprawy rząd nie ma rozwiązania, a że w jakiejś miejscowości powstanie most? Owszem, to ważne, ale to problemy starosty, wójta, burmistrza, a nie premiera państwa. Szef rządu ma rozwiązywać problemy biedy, bezrobocia, niskiego poziomu edukacji, dużej emigracji, etc." - mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Stanisław Janecki, publicysta tygodnika "Sieci".

Dziennikarz analizuje punkt po punkcie rozmowę, jakiej "Gazecie Wyborczej" udzielił premier Donald Tusk. Zdaniem publicysty "Sieci" premier zaostrza kurs straszenia PiS-em: "To paliwo już nie wystarcza i już dawno się wypaliło. Ale w tej chwili to nie PiS jest centrum tego zagrożenia, Donald Tusk otwarcie mówi o zagrożeniu ze strony narodowców. Stworzono klimat frontu quasi nazistowskiego. PiS znika tu jako element bezpośredniego zagrożenia, choć przypisuje mu się rolę katalizatora totalitarnych ruchów faszystowskich, które mają doprowadzić do domniemanego zamordyzmu. Trzeba było sobie stworzyć nowe demony, które zresztą są równie absurdalne, bowiem Ruchowi Narodowemu można sporo zarzucić, ale ci, którzy byli na kongresie nie współgrają z obrazem groźnych faszystów" - ocenia Janecki.

I puentuje: "Tusk faktycznie nie jest ulubionym politykiem "Gazety Wyborczej", nigdy nim zresztą nie był. Ale jest jedynym, na którego mogą liczyć. Chodzi o zbudowanie historycznego sojuszu sił postpeerelowskich z nowymi, o którym zawsze marzył Michnik i o którym pisał razem z Cimoszewiczem w latach 90. Tusk stał się jedyną osoba, która w opinii Michnika i "Wyborczej" jest w stanie zrealizować tę ideę" - kończy Janecki.

Całość rozmowy na wPolityce.pl.

ll

[Fot. autobustuska.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook