Jedynie prawda jest ciekawa

Janecki: Prawda o 10/04 się nie przedawnia.WIDEO

13.04.2017

„Potraktowanie taj katastrofy jako czegoś normalnego, już jest, nawet nie błędem, ale jest dokonaniem zbrodni na pamięci tych, którzy zginęli” - powiedział Stanisław Janecki w komentarzu dla portalu wPolityce.pl.

Publicysta tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl” porusza temat głoszonych przez PO i inne środowiska haseł wzywających do skończenia z rocznicami smoleńskimi, ponieważ ich zdaniem prawda „została już dawno odkryta”. 

„O co chodzi chodzi? W gruncie rzeczy chodzi o to, że nigdy w dziejach nie zdarzyła się taka katastrofa, w której jednocześnie zginęłyby tak liczne osoby reprezentujące jedno państwo. Co oznacza, że potraktowanie taj katastrofy jako czegoś normalnego, już jest, nawet nie błędem, ale jest dokonaniem zbrodni na pamięci tych, którzy zginęli, ale także ogromnym nadużyciem, jeśli chodzi o sposób potraktowania takiego wydarzenia” - mówi Janecki. 

„Taką katastrofę można badać nawet przez 100 lat, byle by dojść do prawdy i nic tu nie jest nadużyciem, bo bo to wydarzenie nadzwyczajne w dziejach nie tylko Polski, ale i całej ludzkości” - dodaje. 

Jak zauważa publicysta, od początku ludzie PO traktowali ofiary katastrofy jako wrogów, a nie ludzi reprezentujących państwa. W związku z tym, nie było problemy, by śledztwo oddać Rosjanom i jak najszybciej „zakopać” tę sprawę.

„Nie, tego nie wolno zrobić! I wszyscy ci, którzy mówią o ludziach chcących dojść do prawdy, że są psychiczni, że wyznają religię smoleńską, popełniają ogromne nadużycie i powinni się tego wstydzić” - przekonuje Janecki.

„Wyjaśniamy tej sprawę dopóki można!” - podkreśla publicysta.

 ak/wPolityce.pl  

[fot. YouTube/Portal wPolityce]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook