Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Niemieckie i francuskie media robią wrzask wokół Polski

19.06.2016

Niemieckie i francuskie media robią wrzask wokół Polski, żeby dać pretekst KE do różnych działań.

– Niemieckie, francuskie i niektóre anglosaskie media robią wrzask wokół Polski, żeby dać pretekst KE do różnych działań. Jeśli chodzi o posiedzenia Rady UE, bo tam się rządzi na co dzień, to tam nic się nie dzieje. Cały problem jest na metapoziomie – mówił Stanisław Janecki, publicysta tygodnika"W Sieci" w Telewizji Republika.

Zdaniem Janeckiego wzmożenie ataków europejskich na Polskę wynika z twardego i konsekwentnego stanowiska polskiego rządu, które wynika z kilku powodów, przede wszystkim pismo Komisji Weneckiej w sprawie TK zawiera błędy.

– Po drugie rzeczywiście w KE mają świadomość, że procedura kontroli praworządności jest bezprawna. Mają tego świadomość, chociaż udają, że jest inaczej. Służba prawna Rady nie zostawiła na niej suchej nitki. W związku z tym tam jest świadomość, żeby nie stawiać sprawy na ostrzu noża, bo lepiej mieć środek nacisku, niż go nie mieć. Po trzecie jest sprawa Brexitu, po czwarte okazało się, że po stronie polskiej nie są tylko Węgry, ale są inne kraje – powiedział. Dodał,że wątpliwości wobec karania Polski ma kilka państw unijnych, Hiszpania, Austria, Belgia oraz państwa Grupy Wyszehradzkiej.

[fot. youtube.com]

Telewizja Republika/tp

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook