Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Nic tak się nie degeneruje jak KOD i Wałęsa

29.08.2016

„Faszyści nas biją” - ogłosili panowie Mateusz Kijowski, szef Komitetu Obrony Demokracji, i Radomir Szumełda, szef jego pomorskich struktur, plus jeszcze inni, którzy z nimi przyszli przed Bazylikę Mariacką w Gdańsku na pogrzeb bohaterów narodowych „Inki” i „Zagończyka”. Nie zamierzam natrząsać się z przemocy na jakichkolwiek publicznych manifestacjach, bo to jest naganne - powiedział w wideokomentarzu Stanisław Janecki, publicysta tygodnika "wSieci".

Stanisław Janecki stawia w komentarzu pytanie: O co tak naprawdę chodziło panu Kijowskiemu i Szumełdzie oraz tej garstce, która ich wspierała?

- Mam wszelkie dane, żeby twierdzić, że chodziło o prowokację - taka, jaka udała im się 28 czerwca w Poznaniu, kiedy obchodzono 60. rocznicę krwawej rozprawy komunistów z poznańskimi robotnikami. Wtedy, zapraszając Lecha Wałęsę, przy współudziale prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Udało się zrobić z tej wielkiej i podniosłej uroczystości parodię. Były krzyki, demonstracje i różne zachowania w obronie - podobno - demokracji - mówi Stanisław Janecki.

Dodał, że w Gdańsku odbywał się pogrzeb bohaterów narodowych.

- Jak twierdzi pan Kijowski i pan Szumełda, przyszli się pomodlić za bohaterów, a przynajmniej porozmawiać. Co może się wydawać dziwne, bo rozmowy podczas mszy i modlenie się przez ateistów można uznać za coś ekscentrycznego. Może przeszli jakieś nawrócenie? - pyta dziennikarz.

Janecki tłumaczy także sprawność działania machiny, jaką posługuje się KOD, czyli prowokacja.

- Moim zdaniem ta sprawność jest zerowa, czyli żadna. O ile jeszcze kilka tygodni temu udawało się coś zorganizować, o tyle wygląda to coraz mierniej. Po prostu ludziom, samym zwolennikom KOD, znudziło się uczestniczenie w tym cyrku, który nazywa się Komitetem Obrony Demokracji. nie bagatelizuję jednak ewentualnych przyszłych prowokacji, bo takie mogą się zdarzyć nawet w wykonaniu skrajnych nieudaczników. Natomiast to, co zdarzyło się w Gdańsku pokazuje, że ludzie mają coraz bardziej tego dość. Mają także dość, jak się zdaje, Lecha Wałęsy, którego KOD umieścił na swoich sztandarach i banerach, kiedy ujawniono tzw. archiwum Kiszczaka - zauważa publicysta.

- Nic tak się nie degeneruje i nie ośmiesza, jak sami bojownicy o demokrację, w tym Lech Wałęsa - podkreśla Stanisław Janecki w wideokomentarzu.

Zobacz cały komentarz wideo:

 

wkt

[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook