Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki we "wSieci": "Najdłuższa wojna Mieszkowskiego"

30.09.2016

"W Polsce znowu wprowadzono stan wojenny — tak mogli pomyśleć widzowie zgromadzeni 9 i 10 września 2016 r. w centrum kultury Kaserne Basel" - pisze we "wSieci" Stanisław Janecki.

"W Polsce znowu wprowadzono stan wojenny — tak mogli pomyśleć widzowie zgromadzeni 9 i 10 września 2016 r. w centrum kultury Kaserne Basel (w szwajcarskiej Bazylei) na spektaklu „Apokalipsa” Michała Borczucha (w jego reżyserii). Po spektaklu będącym częścią festiwalu teatralnego aktorzy pozostali na scenie, a Jacek Poniedziałek odczytał po angielsku dramatyczny apel. Słowa apelu powtarzano jeszcze po niemiecku i w tym języku dopiero budziły one grozę. Widzowie mogli oczekiwać, że na koniec cały zespół poprosi o azyl polityczny w Szwajcarii i zachęci do wysyłania paczek do Polski, szczególnie do internowanych i więzionych w specjalnych obozach artystów" - pisze w tygodniku "wSieci" Stanisław Janecki. 

Publicysta w artykule "Najdłuższa wojna Mieszkowskiego" pisze o wojującym od lat z koalicją PO-PSL na Dolnym Śląsku, która chce go pozbawić fotela dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Ostatnio jednak Mieszkowski za te działania oskarżył rząd Prawa i Sprawiedliwości. Janecki przypomina, że obecny poseł Nowoczesnej stracił swoje stanowisko po 10 latach rządów w teatrze. W rozpisanym na nowo konkursie nie mógł stanąć z powodu... braku wyższego wykształcenia.

"Oto nasz kraj został zaatakowany od środka. Boimy się. Tracimy naszą wolność. […] Nowy rząd wygrał ostatnie wybory, wzniecając strach, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wymyślił potwora, który nie istnieje. A każdy, kto w to wątpi, jest wrogiem" - czytał dramatyczny apel aktor Jacek Poniedziałek. 

Publicysta tygodnika "wSieci" wskazuje na kłamstwa jakie padły ze sceny teatralnej. Oskarżając PiS o "faszyzm", całkowicie zapomniano, że przez ostatnie 8 lat na Dolnym Śląsku rządziła koalicja PO-PSL. Ten fakt nie przeszkadza jednak, aby dalej oczerniać Polskę na arenie międzynarodowej. 

"Jacek Poniedziałek i pani tłumacząca na niemiecki dramatyczny apel Piotra Rudzkiego zapomnieli tylko poinformować widzów, że ów straszny reżim niszczący polską kulturę i demokrację to rządzące od dziesięciu lat Dolnym Śląskiem Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które od listopada 2007 r. do listopada 2015 r. rządziły też całą Polską. Z tym że w poprzedniej i obecnej kadencji dolnośląska PO się podzieliła, w wyniku czego powstał działający obecnie klub Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Ten niedopowiedziany w Bazylei drobiazg powoduje, że cała apokalipsa staje się „snem wariata śnionym nieprzytomnie” — jak w wierszu „Serwus, Madonna” pisał Konstanty Ildefons Gałczyński. Ten sen jest o tyle paskudny, że chodzi o dobre imię Polski, z którym groteskowi jeźdźcy apokalipsy zupełnie się nie liczą" - pisze Jancecki.

Więcej o "Najdłuższej wojnie Mieszkowskiego" można przeczytać w tygodniku "wSieci".

kk

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook