Jedynie prawda jest ciekawa

Janecki: Komisja Wenecka nie ma czystych intencji

13.09.2016

Dziennikarz "wSieci" komentuje wizytę Komisji Weneckiej w Warszawie.

„Znowu sprawdza się stara zasada, że jest zupełnie inaczej niż się państwu zdaje” - mówi Stanisław Janecki w komentarzu wideo na portalu wPolityce.pl.

Dziennikarz „wSieci” opowiada o wizycie Komisji Weneckiej i grze prowadzonej przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

„Komisja ta niby ma badać nową ustawę o TK, ale wpisuje się w to co robią prezes Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat. Cały czas starają się zalegitymizować skok PO-PSL na TK dokonany ustawą z czerwca 2015 roku i zrealizowany wyborem tzw. sędziów w październiku” - mówi Janecki.

Publicysta mówi o zorganizowanym przez Rzeplińskiego spotkaniu przedstawicieli Komisji Weneckiej z trzema sędziami wybranymi przez PiS i trójką sędziów wybranych jeszcze przez PO-PSL, niezaprzysiężonych przez prezydenta Dudy.

„Groteskowość tej sytuacji polega na tym, że na to spotkanie wyznaczono 15 minut. To czysta farsa. Spotkanie miało doprowadzić do tego, że w świat poszedłby komunikat: mamy trzech sędziów - którzy de facto sędziami nie są – i wobec nich prowadzone są jakieś szykany. To wszystko wskazuje na to, że Komisja Wenecka dała się wmanipulować w brzydką grę razem z prezesami TK, o to, by zalegalizować skok na Trybunał z jesieni 2015 roku” - mówi dziennikarz.

„To pokazuje, że Komisja Wenecka nie ma czystych intencji. Staje się narzędziem wewnętrznych rozgrywek w TK i wokół niego i wpisuje się w upolitycznienie całej sytuacji” - dodaje Janecki.

Mly/YouTube/wPolityce.pl

fot. [YouTube]

https://youtu.be/uy89ytAKSa0
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook