Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki dla "wSieci": PO zagrożeniem dla Polski

27.05.2015

Doświadczenia ostatnich prawie ośmiu lat dowodzą, że nikt nie jest tak niebezpieczny dla naszego kraju jak politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - pisze Stanisław Janecki w najnowszym tygodniku „wSieci”. Publicysta opisuje ostatnie doniesienia związane z ujawnieniem nowych taśm z afery podsłuchowej.

Analizując wątek rozmowy szefa CBA i Elżbiety Bieńkowskiej publicysta wskazuje, że należy wyjaśnić sprawę prowokacji przed siedzibą Ambasady Rosji w Warszawie. Tam manifestanci spalili budkę.

- Gdyby wyszło na jaw, że funkcjonariusze polskiego państwa zorganizowali ataki w sąsiedztwie i na terenie ambasady Rosji, ucierpiałby wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, a Moskwa dostałaby argumenty, żeby nie tylko traktować Polskę wrogo, lecz i usprawiedliwiać ewentualny gniew swoich obywateli atakujących Polaków. Oczywiście wszystko to byłoby sterowane przez rosyjskie służby - zaznacza Janecki. I krytykuje sposób działalności ministra Sienkiewicza, który może być odpowiedzialny za niepokoje przed siedzibą ambasady.

Kolejnym opisywanym wątkiem jest sprawa słów Bieńkowskiej dotyczących górnictwa. Była minister przyznaje, że rząd PO-PSL nie dbał o tę gałąź przemysłu, który był źle zarządzany.

- Prawda była taka, jak to przedstawiła Bieńkowska w rozmowie z Wojtunikiem, czyli że rząd Tuska miał „w d…e całe górnictwo przez całe siedem lat”. Gdy górnicy nie dali się sprowokować, a ogromna większość Polaków poparła ich w sondażach, Ewa Kopacz ekspresowo podpisała z nimi porozumienie, które zresztą wciąż jest tylko świstkiem papieru - pisze Janecki o protestach, jakie miały miejsce w polskich kopalniach.

W tekście Janecki prezentuje krótki przewodnik po nagraniu rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Tekst Stanisława Janeckiego dotyczący podsłuchanej rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 25 maja br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook