Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki dla "wSieci": PO zagrożeniem dla Polski

27.05.2015

Doświadczenia ostatnich prawie ośmiu lat dowodzą, że nikt nie jest tak niebezpieczny dla naszego kraju jak politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - pisze Stanisław Janecki w najnowszym tygodniku „wSieci”. Publicysta opisuje ostatnie doniesienia związane z ujawnieniem nowych taśm z afery podsłuchowej.

Analizując wątek rozmowy szefa CBA i Elżbiety Bieńkowskiej publicysta wskazuje, że należy wyjaśnić sprawę prowokacji przed siedzibą Ambasady Rosji w Warszawie. Tam manifestanci spalili budkę.

- Gdyby wyszło na jaw, że funkcjonariusze polskiego państwa zorganizowali ataki w sąsiedztwie i na terenie ambasady Rosji, ucierpiałby wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, a Moskwa dostałaby argumenty, żeby nie tylko traktować Polskę wrogo, lecz i usprawiedliwiać ewentualny gniew swoich obywateli atakujących Polaków. Oczywiście wszystko to byłoby sterowane przez rosyjskie służby - zaznacza Janecki. I krytykuje sposób działalności ministra Sienkiewicza, który może być odpowiedzialny za niepokoje przed siedzibą ambasady.

Kolejnym opisywanym wątkiem jest sprawa słów Bieńkowskiej dotyczących górnictwa. Była minister przyznaje, że rząd PO-PSL nie dbał o tę gałąź przemysłu, który był źle zarządzany.

- Prawda była taka, jak to przedstawiła Bieńkowska w rozmowie z Wojtunikiem, czyli że rząd Tuska miał „w d…e całe górnictwo przez całe siedem lat”. Gdy górnicy nie dali się sprowokować, a ogromna większość Polaków poparła ich w sondażach, Ewa Kopacz ekspresowo podpisała z nimi porozumienie, które zresztą wciąż jest tylko świstkiem papieru - pisze Janecki o protestach, jakie miały miejsce w polskich kopalniach.

W tekście Janecki prezentuje krótki przewodnik po nagraniu rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Tekst Stanisława Janeckiego dotyczący podsłuchanej rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 25 maja br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook