Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki dla "wSieci": PO zagrożeniem dla Polski

27.05.2015

Doświadczenia ostatnich prawie ośmiu lat dowodzą, że nikt nie jest tak niebezpieczny dla naszego kraju jak politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - pisze Stanisław Janecki w najnowszym tygodniku „wSieci”. Publicysta opisuje ostatnie doniesienia związane z ujawnieniem nowych taśm z afery podsłuchowej.

Analizując wątek rozmowy szefa CBA i Elżbiety Bieńkowskiej publicysta wskazuje, że należy wyjaśnić sprawę prowokacji przed siedzibą Ambasady Rosji w Warszawie. Tam manifestanci spalili budkę.

- Gdyby wyszło na jaw, że funkcjonariusze polskiego państwa zorganizowali ataki w sąsiedztwie i na terenie ambasady Rosji, ucierpiałby wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, a Moskwa dostałaby argumenty, żeby nie tylko traktować Polskę wrogo, lecz i usprawiedliwiać ewentualny gniew swoich obywateli atakujących Polaków. Oczywiście wszystko to byłoby sterowane przez rosyjskie służby - zaznacza Janecki. I krytykuje sposób działalności ministra Sienkiewicza, który może być odpowiedzialny za niepokoje przed siedzibą ambasady.

Kolejnym opisywanym wątkiem jest sprawa słów Bieńkowskiej dotyczących górnictwa. Była minister przyznaje, że rząd PO-PSL nie dbał o tę gałąź przemysłu, który był źle zarządzany.

- Prawda była taka, jak to przedstawiła Bieńkowska w rozmowie z Wojtunikiem, czyli że rząd Tuska miał „w d…e całe górnictwo przez całe siedem lat”. Gdy górnicy nie dali się sprowokować, a ogromna większość Polaków poparła ich w sondażach, Ewa Kopacz ekspresowo podpisała z nimi porozumienie, które zresztą wciąż jest tylko świstkiem papieru - pisze Janecki o protestach, jakie miały miejsce w polskich kopalniach.

W tekście Janecki prezentuje krótki przewodnik po nagraniu rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Tekst Stanisława Janeckiego dotyczący podsłuchanej rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 25 maja br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook