Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Janecki dla "wSieci": PO zagrożeniem dla Polski

27.05.2015

Doświadczenia ostatnich prawie ośmiu lat dowodzą, że nikt nie jest tak niebezpieczny dla naszego kraju jak politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - pisze Stanisław Janecki w najnowszym tygodniku „wSieci”. Publicysta opisuje ostatnie doniesienia związane z ujawnieniem nowych taśm z afery podsłuchowej.

Analizując wątek rozmowy szefa CBA i Elżbiety Bieńkowskiej publicysta wskazuje, że należy wyjaśnić sprawę prowokacji przed siedzibą Ambasady Rosji w Warszawie. Tam manifestanci spalili budkę.

- Gdyby wyszło na jaw, że funkcjonariusze polskiego państwa zorganizowali ataki w sąsiedztwie i na terenie ambasady Rosji, ucierpiałby wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, a Moskwa dostałaby argumenty, żeby nie tylko traktować Polskę wrogo, lecz i usprawiedliwiać ewentualny gniew swoich obywateli atakujących Polaków. Oczywiście wszystko to byłoby sterowane przez rosyjskie służby - zaznacza Janecki. I krytykuje sposób działalności ministra Sienkiewicza, który może być odpowiedzialny za niepokoje przed siedzibą ambasady.

Kolejnym opisywanym wątkiem jest sprawa słów Bieńkowskiej dotyczących górnictwa. Była minister przyznaje, że rząd PO-PSL nie dbał o tę gałąź przemysłu, który był źle zarządzany.

- Prawda była taka, jak to przedstawiła Bieńkowska w rozmowie z Wojtunikiem, czyli że rząd Tuska miał „w d…e całe górnictwo przez całe siedem lat”. Gdy górnicy nie dali się sprowokować, a ogromna większość Polaków poparła ich w sondażach, Ewa Kopacz ekspresowo podpisała z nimi porozumienie, które zresztą wciąż jest tylko świstkiem papieru - pisze Janecki o protestach, jakie miały miejsce w polskich kopalniach.

W tekście Janecki prezentuje krótki przewodnik po nagraniu rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Tekst Stanisława Janeckiego dotyczący podsłuchanej rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 25 maja br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Słowa kluczowe:

Platforma Obywatelska

Warto poczytać

 1. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 2. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 3. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 4. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

 5. ziewmkiwsdjwsdf 17.01.2017

  Ziemkiewicz: "Rzepliński powinien się liczyć z gębą"

  "To, na co sobie pozwala Andrzej Rzepliński jest przesadą".

 6. hkjlkl 17.01.2017

  Tyszka: Groźby kar najwyraźniej podziałały

  "Obywatele nie po to płacą posłom 10 tys. zł miesięcznie, by oglądać takie awantury, ale po to, by uczciwie pracowali".

 7. michalkarnowskitvrepublika 17.01.2017

  Michał Karnowski: Co dalej? Rewolucja?

  „Opozycja chce być totalna, radykalna, bo nic innego nie ma do powiedzenia”.

 8. hlkkflisdg 17.01.2017

  Flis: PO uwierzyła, że w polityce wymiata tak, że każdy jej pomysł przejdzie i zadziała

  „Jak się jest Putinem, to niczego to nie zmienia, bo wymyśla się na jedną kadencję Miedwiediewa. W innej sytuacji zmienia się sporo".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook