Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Bycie pożytecznym idiotą nie zwalnia z myślenia. WIDEO

17.08.2016

"Czy Polska jest bezpieczna? Wydaję się, że w sensie militarnym te kwestie są dość jasne. Jesteśmy elementem Sojuszu i nasi sojusznicy są zobowiązani do niesienia nam pomocy, choć z tym może być różnie. To pod pewnym względem nie powinniśmy czuć się bezpiecznie" - mówi Stanisław Janecki w swoim wideo komentarzu.

W opinii publicysty tygodnika „wSieci” tym czynnikiem, który może zagrażać bezpieczeństwu Polski jest „wojna psychologiczna i propagandowa, które są elementem wojny hybrydowej toczonej przeciwko Polsce”. Janecki wskazuje na „medialną nagonkę na Polskę z zewnątrz” jako ważny element zagrażający Polsce.

:Wojna przeciwko Polsce prowadzona jest pod obcą flagą. Jest to specjalistyczne określenie, które mówi, że jeżeli zagrożenie jest ze Wschodu to ono nie płynie bezpośrednio na Wschód, ale najpierw na Północ i Zachód, a potem dopiero do nas. Jest to najlepszy kamuflaż, jeżeli chcemy ukryć prawdziwe złe zamiary wobec Polski" - tłumaczy Janecki.

Działania te zdaniem publicysty mają na celu doprowadzenia do sytuacji, w której w razie konieczności niesienia militarnej pomocy Polsce, każdy by się zastanawiał „dlaczego mamy walczyć za Polskę skoro stwarza ona wyłącznie kłopoty?”. Janecki przekonuje, że takie działania są pochodną powiązań dziennikarzy z różnymi grupami politycznymi, m.in. z opozycją. 

"W większym jednak stopniu wiąże się to z wojną psychologiczną, którą toczą z nami nasi wrogowie" - podkreśla, dodając:

"Nawet jeżeli opozycja w Polsce jest na tyle głupia, że nie rozumie skali i stopnia zagrożenia, to nie zwalnia to rządzących i opinii publicznej, szczególnie zaś mediów od mówienia prawdy. Mówienie prawdy polega na zwalczaniu wszelkiej dywersji psychologicznej przeciwko Polsce, bo ta dywersja jest faktem. Trzeba przeciwstawiać się tym, którzy ten czarny wizerunek tworzą, który wpływa na morale społeczeństwa i na to jak Zachodnie społeczeństwa będą postrzegać zobowiązania wobec Polski. (…) Bycie pożytecznym idiota nie zwalnia z myślenia i zastanowienia się w jakiej sprawie służymy". 

kk/YouTube/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook