Jedynie prawda jest ciekawa


Janecki: Bycie pożytecznym idiotą nie zwalnia z myślenia. WIDEO

17.08.2016

"Czy Polska jest bezpieczna? Wydaję się, że w sensie militarnym te kwestie są dość jasne. Jesteśmy elementem Sojuszu i nasi sojusznicy są zobowiązani do niesienia nam pomocy, choć z tym może być różnie. To pod pewnym względem nie powinniśmy czuć się bezpiecznie" - mówi Stanisław Janecki w swoim wideo komentarzu.

W opinii publicysty tygodnika „wSieci” tym czynnikiem, który może zagrażać bezpieczeństwu Polski jest „wojna psychologiczna i propagandowa, które są elementem wojny hybrydowej toczonej przeciwko Polsce”. Janecki wskazuje na „medialną nagonkę na Polskę z zewnątrz” jako ważny element zagrażający Polsce.

:Wojna przeciwko Polsce prowadzona jest pod obcą flagą. Jest to specjalistyczne określenie, które mówi, że jeżeli zagrożenie jest ze Wschodu to ono nie płynie bezpośrednio na Wschód, ale najpierw na Północ i Zachód, a potem dopiero do nas. Jest to najlepszy kamuflaż, jeżeli chcemy ukryć prawdziwe złe zamiary wobec Polski" - tłumaczy Janecki.

Działania te zdaniem publicysty mają na celu doprowadzenia do sytuacji, w której w razie konieczności niesienia militarnej pomocy Polsce, każdy by się zastanawiał „dlaczego mamy walczyć za Polskę skoro stwarza ona wyłącznie kłopoty?”. Janecki przekonuje, że takie działania są pochodną powiązań dziennikarzy z różnymi grupami politycznymi, m.in. z opozycją. 

"W większym jednak stopniu wiąże się to z wojną psychologiczną, którą toczą z nami nasi wrogowie" - podkreśla, dodając:

"Nawet jeżeli opozycja w Polsce jest na tyle głupia, że nie rozumie skali i stopnia zagrożenia, to nie zwalnia to rządzących i opinii publicznej, szczególnie zaś mediów od mówienia prawdy. Mówienie prawdy polega na zwalczaniu wszelkiej dywersji psychologicznej przeciwko Polsce, bo ta dywersja jest faktem. Trzeba przeciwstawiać się tym, którzy ten czarny wizerunek tworzą, który wpływa na morale społeczeństwa i na to jak Zachodnie społeczeństwa będą postrzegać zobowiązania wobec Polski. (…) Bycie pożytecznym idiota nie zwalnia z myślenia i zastanowienia się w jakiej sprawie służymy". 

kk/YouTube/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook