Jedynie prawda jest ciekawa


Jan Rokita we "wSieci" o Ewie Kopacz: Osaczona

06.02.2015

"Spuścizna Tuska zawisła nad losem Ewy Kopacz jak miecz Damoklesa."

Zdaniem Jana Rokity początkowe uśmiechy i obietnice Ewy Kopacz okazały się gestami bez pokrycia i pustymi frazesami, które nie były w stanie przykryć programowej pustki.
 
Publicysta tygodnika „wSieci” podkreśla, że już na samym początku swojej kadencji Kopacz zaliczyła poważne potkniecie.

Kiedy nowa premier jesienią obejmowała władzę, neutralny względem rządów PO polityk lewicy Włodzimierz Cimoszewicz przedstawiał jako oczywistość to, że jedynym celem nowej ekipy musi być wygranie wyborów. I sama Kopacz zachowywała się przez jakiś czas tak, jakby miała zamiar potwierdzić trafność takiej diagnozy. Exposé poświęciła niezliczonej liczbie obietnic socjalnych, czasem nawet tak absurdalnych jak plan płacenia za studia „najzdolniejszym polskim studentom na najlepszych uczelniach zagranicznych”, który – jeśliby go wprowadzić w czyn – miał zostawić dla polskich uniwersytetów jedynie studentów z niezbyt wygórowanym ilorazem inteligencji. Ale w ramach współczesnego marketingu wyborczego każde głupstwo można usprawiedliwić - przypomina Rokita.
 
Zdaniem b. posła PO również dalsze poczynania pani premier mogły wzbudzać uśmiech politowania, ale Kopacz budowała na tym swój kapitał.

Dla nielicznej zapewne i nieco elitarnej grupy uważnych obserwatorów polityki rozpoczęte później tournée pani premier po kraju z hasłem „Bliżej ludzi” mogło robić wrażenie nieco komedianckie. W różnych bowiem miastach organizowano dla niej publiczne spotkania, na które Kopacz wchodziła, oznajmiając z teatralną (wyraźnie wyuczoną) afektacją, że przywozi niesłychanie ważną wiadomość: od dziś władza będzie bliżej ludzi. Złośliwi mogli się nabijać z pani premier, ale z perspektywy marketingowej Kopacz robiła coś, co ewidentnie zyskiwało jej społeczną aprobatę - wyjaśnia publicysta „wSieci”.
 
Ewa Kopacz nie mogła jednak odciąć się od faktu, że przejęła schedę polityczną po Donaldzie Tusku.

Wkrótce jednak miało się okazać, że spuścizna Tuska zawisła nad losem Ewy Kopacz jak miecz Damoklesa, który ma na dodatek tę magiczną zdolność, że może spadać wielokrotnie - zauważa Rokita.
 
Wówczas okazało się, że „król jest nagi” (w tym przypadku – królowa).

Tymczasem Ewa Kopacz nigdy nie miała i nadal nie ma żadnej własnej agendy rządzenia. Stało się to najzupełniej jasne zaraz po wygłoszonym przez nią exposé oraz po pierwszych nieporadnych i pustych programowo konferencjach prasowych - pisze Jan Rokita.
 
Więcej o polityce rządu Ewy Kopacz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

wSieci
[fot. PAP/

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook