Jedynie prawda jest ciekawa


Jan Rokita we "wSieci" o Ewie Kopacz: Osaczona

06.02.2015

"Spuścizna Tuska zawisła nad losem Ewy Kopacz jak miecz Damoklesa."

Zdaniem Jana Rokity początkowe uśmiechy i obietnice Ewy Kopacz okazały się gestami bez pokrycia i pustymi frazesami, które nie były w stanie przykryć programowej pustki.
 
Publicysta tygodnika „wSieci” podkreśla, że już na samym początku swojej kadencji Kopacz zaliczyła poważne potkniecie.

Kiedy nowa premier jesienią obejmowała władzę, neutralny względem rządów PO polityk lewicy Włodzimierz Cimoszewicz przedstawiał jako oczywistość to, że jedynym celem nowej ekipy musi być wygranie wyborów. I sama Kopacz zachowywała się przez jakiś czas tak, jakby miała zamiar potwierdzić trafność takiej diagnozy. Exposé poświęciła niezliczonej liczbie obietnic socjalnych, czasem nawet tak absurdalnych jak plan płacenia za studia „najzdolniejszym polskim studentom na najlepszych uczelniach zagranicznych”, który – jeśliby go wprowadzić w czyn – miał zostawić dla polskich uniwersytetów jedynie studentów z niezbyt wygórowanym ilorazem inteligencji. Ale w ramach współczesnego marketingu wyborczego każde głupstwo można usprawiedliwić - przypomina Rokita.
 
Zdaniem b. posła PO również dalsze poczynania pani premier mogły wzbudzać uśmiech politowania, ale Kopacz budowała na tym swój kapitał.

Dla nielicznej zapewne i nieco elitarnej grupy uważnych obserwatorów polityki rozpoczęte później tournée pani premier po kraju z hasłem „Bliżej ludzi” mogło robić wrażenie nieco komedianckie. W różnych bowiem miastach organizowano dla niej publiczne spotkania, na które Kopacz wchodziła, oznajmiając z teatralną (wyraźnie wyuczoną) afektacją, że przywozi niesłychanie ważną wiadomość: od dziś władza będzie bliżej ludzi. Złośliwi mogli się nabijać z pani premier, ale z perspektywy marketingowej Kopacz robiła coś, co ewidentnie zyskiwało jej społeczną aprobatę - wyjaśnia publicysta „wSieci”.
 
Ewa Kopacz nie mogła jednak odciąć się od faktu, że przejęła schedę polityczną po Donaldzie Tusku.

Wkrótce jednak miało się okazać, że spuścizna Tuska zawisła nad losem Ewy Kopacz jak miecz Damoklesa, który ma na dodatek tę magiczną zdolność, że może spadać wielokrotnie - zauważa Rokita.
 
Wówczas okazało się, że „król jest nagi” (w tym przypadku – królowa).

Tymczasem Ewa Kopacz nigdy nie miała i nadal nie ma żadnej własnej agendy rządzenia. Stało się to najzupełniej jasne zaraz po wygłoszonym przez nią exposé oraz po pierwszych nieporadnych i pustych programowo konferencjach prasowych - pisze Jan Rokita.
 
Więcej o polityce rządu Ewy Kopacz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

wSieci
[fot. PAP/

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook