Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jan Pospieszalski: trwa wojna propagandowa

14.04.2015

Nawet europejscy dyplomaci zauważają wojnę informacyjną i propagandową ze strony rosyjskiej, w przeciwieństwie do polskich mediów i rządzących - podkreślił redaktor Jan Pospieszalski na antenie Radia Wnet.

W dyskusji na temat potrzeb obronnych Polski wziął udział także Witold Waszczykowski, poseł PiS i były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

- Nawet Federika Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji przyznała, że istnieje agresja informacyjna ze strony rosyjskiej, ze strony Putina. Uznała ona nawet, że propaganda i wojna informacyjna jest faktem – zaznaczył Pospieszalski.

- Biurokraci europejscy już myślą jaki budżet wyasygnować na działania odwetowe wobec Kremla (…) Tym czasem w polskich mediach trwa mielenie wrzutki „scenografów skorego”, czyli tak zwane „nowe odczyty czarnych skrzynek”, a tylko gdzieś na marginesie podje się, że prowadzone są w Brukseli rozmowy o walce z rosyjską propagandą – zaznaczył Jan Pospieszalski, który dodał, że takie działania mają na celu odwrócenie uwagi od spraw naprawdę ważnych.

Jak podkreślił Witold Waszczykowski w najbliższym czasie przedstawi on na zgromadzeniu parlamentarnym NATO raport o wojnie propagandowej jaką prowadzi Rosja.

Na antenie Radia Wnet odniesiono się także do obecnych działań polskiego MON w sprawie zagrożenia wojną.

Witold Waszczykowski podkreślał, że nie mamy do tej pory przyjętych planów na wypadek wojny.

- Powinniśmy najpierw ustalić jakie mamy zagrożenia, jak może wyglądać napaść na Polskę. Do tego trzeba dopasować koncepcje obrony, czy to będzie ochrona pasywna, czy aktywna – prewencyjna – zaznaczył poseł PiS. 

Jan Pospieszalski podkreślał także, że ciągle czekamy na rozstrzygnięcie kluczowych dla naszej obronności przetargów.

 - Cały czas jest nie rozstrzygnięte wydanie 130 miliardów na zakupy zbrojeniowe. Moja teza jest taka, że te przetargi nie są rozstrzygane, ponieważ „najlepsi przyjaciele budżetu państwa” nie ustalili jeszcze ile komu z tego tortu się należy – dodał redaktor zaznaczając jednocześnie, że  wciąż pozostaje nierozwiązany problem dyslokacja jednostek, które rozmieszczone są i chronią od zewnątrz niemiecką granice.

mmil/Radio Wnet

[Fot. wPolityce.pl]
Słowa kluczowe:

obronność

,

Waszczykowski

,

UE

,

propaganda

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook