Jedynie prawda jest ciekawa

Jan Pospieszalski: trwa wojna propagandowa

14.04.2015

Nawet europejscy dyplomaci zauważają wojnę informacyjną i propagandową ze strony rosyjskiej, w przeciwieństwie do polskich mediów i rządzących - podkreślił redaktor Jan Pospieszalski na antenie Radia Wnet.

W dyskusji na temat potrzeb obronnych Polski wziął udział także Witold Waszczykowski, poseł PiS i były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

- Nawet Federika Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji przyznała, że istnieje agresja informacyjna ze strony rosyjskiej, ze strony Putina. Uznała ona nawet, że propaganda i wojna informacyjna jest faktem – zaznaczył Pospieszalski.

- Biurokraci europejscy już myślą jaki budżet wyasygnować na działania odwetowe wobec Kremla (…) Tym czasem w polskich mediach trwa mielenie wrzutki „scenografów skorego”, czyli tak zwane „nowe odczyty czarnych skrzynek”, a tylko gdzieś na marginesie podje się, że prowadzone są w Brukseli rozmowy o walce z rosyjską propagandą – zaznaczył Jan Pospieszalski, który dodał, że takie działania mają na celu odwrócenie uwagi od spraw naprawdę ważnych.

Jak podkreślił Witold Waszczykowski w najbliższym czasie przedstawi on na zgromadzeniu parlamentarnym NATO raport o wojnie propagandowej jaką prowadzi Rosja.

Na antenie Radia Wnet odniesiono się także do obecnych działań polskiego MON w sprawie zagrożenia wojną.

Witold Waszczykowski podkreślał, że nie mamy do tej pory przyjętych planów na wypadek wojny.

- Powinniśmy najpierw ustalić jakie mamy zagrożenia, jak może wyglądać napaść na Polskę. Do tego trzeba dopasować koncepcje obrony, czy to będzie ochrona pasywna, czy aktywna – prewencyjna – zaznaczył poseł PiS. 

Jan Pospieszalski podkreślał także, że ciągle czekamy na rozstrzygnięcie kluczowych dla naszej obronności przetargów.

 - Cały czas jest nie rozstrzygnięte wydanie 130 miliardów na zakupy zbrojeniowe. Moja teza jest taka, że te przetargi nie są rozstrzygane, ponieważ „najlepsi przyjaciele budżetu państwa” nie ustalili jeszcze ile komu z tego tortu się należy – dodał redaktor zaznaczając jednocześnie, że  wciąż pozostaje nierozwiązany problem dyslokacja jednostek, które rozmieszczone są i chronią od zewnątrz niemiecką granice.

mmil/Radio Wnet

[Fot. wPolityce.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook