Jedynie prawda jest ciekawa


Jan Pietrzak: Zdrajców Narodu zawsze trzeba karać

13.12.2012

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem, twórcą tekstu utworu "Żeby Polska była Polską".

Stefczyk.info: Mija 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Do dziś zdecydowanej większości zbrodni komunistycznych nie osądzono ani nie ukarano. Wciąż warto to robić?

Jan Pietrzak: Zawsze trzeba karać i sądzić zbrodniarzy. Zdrajców Narodu zawsze trzeba karać. Tu nie może być mowy o przedawnieniu. Mówię jak powinno być. W Polsce to się nie udało. Sytuacja jest inna. Moim zdaniem jednak zdrajcy powinni być ukarani.

Wierzy Pan, że to się uda?

Sądzę, że nie. Lata mijają, ci zbrodniarze w końcu poumierają. Jak dowodzą ostatnie lata sędziowie i prokuratorzy nie są zainteresowani karaniem sprawców zbrodni komunistycznych. Nie chcą karać zbrodni przeciwko Narodowi.

Dlaczego?

Bo te środowiska też są winne. Oni wszyscy są z tej samej paczki.

Czym w Pana ocenie był stan wojenny?

Zniszczeniem Polski na dziesięciolecia. To było zmarnowanie całej dekady dla Polaków. Złamano narodowy entuzjazm i nadzieje. One zostały zduszone. W wyniku tego następną dekadę rządziły nami ponure mordy łajdaków, zdrajców, złodziei. I oni dalej niszczyli Polskę. Przez nich Polska zmarnowała kolejne lata. To są poważne przestępstwa przeciwko Narodowi. I one nie zostały ukarane i osądzone.

Dlaczego ta część elit solidarnościowych, która była obecna przy Okrągłym Stole, wciąż tkwi przy ustaleniach z umów z komunistami?

Ja tego nie wiem. Zapewne mają oni swoje powody. Ja jestem prywatnym człowiekiem, rzeczywistość znam z mediów. Nie mam dostępu do dokumentów, szczególnie tajnych. Odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać w archiwach. Być może dzięki nim można będzie odpowiedzieć na to pytanie.

Wciąż ponad 40 procent Polaków uznaje, że decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego była zasadna.

To wynik propagandy medialnej. Media, telewizory, wielkie telewizja kłamią od rana do wieczora. One prowadzą taką propagandę, że nie dziwią te wyniki. To są efekty tego, co dzieje się mediach. Mamy demokrację medialną.

Wiele osób wskazuje, że demokracja nam umyka.

Z całą pewnością w Polsce demokracja robi się coraz bardziej fasadowa i zmierza w stronę dyktatury. Wprowadzane są w życie antywolnościowe ustawy. Niezależnie od ustaw mamy praktykę władzy. Ta władza brzydzi się polskim Narodem. Zabrania nam świętować Święto Niepodległości, wysyła na Polaków poprzebieranych łobuzów, żeby nam rozpędzali legalną manifestację. Rządzi władza, która nie kocha Polski. Nie lubi naszej historii, nie uczy dzieci polskiej historii, ani literatury. To są ludzie, którzy rządzą przeciwko Narodowi.

Dzisiejsza formacja jest formą kontynuacji patologii z PRL?

Nie. Teraz są nowe patologie, które utrzymuje władza. Ta ekipa jest bardzo nieudolna i marna. Marna intelektualnie i moralnie. To są ludzie trzeciorzędni. Trampkarze rządzą Polską.

Rozmawiał TK
[Fot. Kadr z filmu "Czarny Czwartek"/Mat. prasowe]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook