Jedynie prawda jest ciekawa


Jan Pietrzak: Zdrajców Narodu zawsze trzeba karać

13.12.2012

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem, twórcą tekstu utworu "Żeby Polska była Polską".

Stefczyk.info: Mija 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Do dziś zdecydowanej większości zbrodni komunistycznych nie osądzono ani nie ukarano. Wciąż warto to robić?

Jan Pietrzak: Zawsze trzeba karać i sądzić zbrodniarzy. Zdrajców Narodu zawsze trzeba karać. Tu nie może być mowy o przedawnieniu. Mówię jak powinno być. W Polsce to się nie udało. Sytuacja jest inna. Moim zdaniem jednak zdrajcy powinni być ukarani.

Wierzy Pan, że to się uda?

Sądzę, że nie. Lata mijają, ci zbrodniarze w końcu poumierają. Jak dowodzą ostatnie lata sędziowie i prokuratorzy nie są zainteresowani karaniem sprawców zbrodni komunistycznych. Nie chcą karać zbrodni przeciwko Narodowi.

Dlaczego?

Bo te środowiska też są winne. Oni wszyscy są z tej samej paczki.

Czym w Pana ocenie był stan wojenny?

Zniszczeniem Polski na dziesięciolecia. To było zmarnowanie całej dekady dla Polaków. Złamano narodowy entuzjazm i nadzieje. One zostały zduszone. W wyniku tego następną dekadę rządziły nami ponure mordy łajdaków, zdrajców, złodziei. I oni dalej niszczyli Polskę. Przez nich Polska zmarnowała kolejne lata. To są poważne przestępstwa przeciwko Narodowi. I one nie zostały ukarane i osądzone.

Dlaczego ta część elit solidarnościowych, która była obecna przy Okrągłym Stole, wciąż tkwi przy ustaleniach z umów z komunistami?

Ja tego nie wiem. Zapewne mają oni swoje powody. Ja jestem prywatnym człowiekiem, rzeczywistość znam z mediów. Nie mam dostępu do dokumentów, szczególnie tajnych. Odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać w archiwach. Być może dzięki nim można będzie odpowiedzieć na to pytanie.

Wciąż ponad 40 procent Polaków uznaje, że decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego była zasadna.

To wynik propagandy medialnej. Media, telewizory, wielkie telewizja kłamią od rana do wieczora. One prowadzą taką propagandę, że nie dziwią te wyniki. To są efekty tego, co dzieje się mediach. Mamy demokrację medialną.

Wiele osób wskazuje, że demokracja nam umyka.

Z całą pewnością w Polsce demokracja robi się coraz bardziej fasadowa i zmierza w stronę dyktatury. Wprowadzane są w życie antywolnościowe ustawy. Niezależnie od ustaw mamy praktykę władzy. Ta władza brzydzi się polskim Narodem. Zabrania nam świętować Święto Niepodległości, wysyła na Polaków poprzebieranych łobuzów, żeby nam rozpędzali legalną manifestację. Rządzi władza, która nie kocha Polski. Nie lubi naszej historii, nie uczy dzieci polskiej historii, ani literatury. To są ludzie, którzy rządzą przeciwko Narodowi.

Dzisiejsza formacja jest formą kontynuacji patologii z PRL?

Nie. Teraz są nowe patologie, które utrzymuje władza. Ta ekipa jest bardzo nieudolna i marna. Marna intelektualnie i moralnie. To są ludzie trzeciorzędni. Trampkarze rządzą Polską.

Rozmawiał TK
[Fot. Kadr z filmu "Czarny Czwartek"/Mat. prasowe]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook