Jedynie prawda jest ciekawa


Jan Olszewski: początek likwidacji TV Trwam

15.02.2012

- Odmowa TV Trwam, jedynej katolickiej telewizji, miejsca na platformie cyfrowej jest skandalem. Skoro przyznaje się częstotliwość spółce z kapitałem na poziomie jednej złotówki, a nie daje się jej telewizji, która ma milion odbiorców w Polsce, to widzimy, jak duża jest determinacja władzy w tej sprawie – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jan Olszewski.

Były premier mówi, że „katolicy w Polsce powinni mieć przynajmniej takie samo prawo do własnej telewizji, jak wszyscy inni obywatele”. - A TV Trwam jest w tej chwili jedyną autoryzowaną przez Kościół katolicki, stacją telewizyjną - dodaje.

Jan Olszewski zapytany o argument PO, że gdy szefową KRRiT była Elżbieta Kruk w ten sam sposób blokowano TV Puls i PiS nie widział w tym problemu, odpowiada: - Nic o tym nie słyszałem. W każdym razie z pewnością w okresie prezesury Elżbiety Kruk nie było protestów podpisanych przez ponad milion obywateli przeciwnych decyzji KRRiT.

Były premier wspomina też lata 90., kiedy w Radiu Maryja pojawiało się wiele krytycznych wypowiedzi pod jego adresem, zwłaszcza w czasie kampanii prezydenckiej 1995 roku, w której kandydował Olszewski, a o. Rydzyk wspierał Lecha Wałęsę: - Uważałem, że ta krytyka była niesprawiedliwa. Wychodziłem jednak z założenia, że nie jest istotne to, co mówią, lecz to, co ja robię. Później poznałem o. Rydzyka osobiście, w bezpośredniej rozmowie wyjaśniliśmy sobie wcześniejsze nieporozumienia. Nasze relacje się poprawiły, a ja wielokrotnie występowałem w Radiu Maryja i TV Trwam­ – kończy były doradca prezydenta Kaczyńskiego.

rch, wp.pl

[fot. PAP]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook