Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Trzeba uzbroić Polaków

13.04.2016

„Nie można Polaków traktować jak głupków. Polacy byli zawsze uzbrojonym narodem”.

Marek Jakubiak popiera zwiększenie dostępności broni dla Polaków. „Dostęp do broni powinien być jeszcze łatwiejszy. Tak jak mamy prawo do życia, to powinniśmy mieć też prawo do obrony tego życia” - mówi poseł Kukiz'15 w „Super Expressie”.

Dodaje, że „w Niemczech na 1000 osób jest 3,6 sztuki broni”. „W Polsce jakieś ułamki. Jesteśmy kompletnie rozbrojeni i to trwa. Sama idea obrony terytorialnej kraju jest świetna, trzeba budować taką armię przed wojną, a nie dopiero w trakcie” - zauważa.

„Wczoraj byłem z Pawłem Kukizem w Radomiu. I Polska produkuje tak świetną broń! (...) Strażaków, po przeszkoleniu 3-6-miesięcznym powinno się uzbroić. Mamy wielu młodych wojskowych, którzy przeszli w stan spoczynku. Nie bójmy się broni. Polacy zawsze stali na pospolitym ruszeniu!” - zaznacza Jakubiak. I dodaje, że „Polacy byli zawsze uzbrojonym narodem”.

W ocenie Jakubiaka nie możemy zdawać się tylko na armię zawodową. „Armia zawodowa ginie w ciągu pierwszych dwóch tygodni konfliktu. Dlaczego 50-60 tys. przeszkolonych młodych ludzi nie miałoby mieć broni?! Dlatego, że są głupkami? O co chodzi?” - dziwi się poseł.

I wskazuje: „Nie można Polaków traktować jak głupków, którym nie można niczego dać i mają tylko płacić podatki! To dlatego ludzie uciekają do Irlandii i Wielkiej Brytanii, bo tam mamy wolność!”

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook