Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Trzeba uzbroić Polaków

13.04.2016

„Nie można Polaków traktować jak głupków. Polacy byli zawsze uzbrojonym narodem”.

Marek Jakubiak popiera zwiększenie dostępności broni dla Polaków. „Dostęp do broni powinien być jeszcze łatwiejszy. Tak jak mamy prawo do życia, to powinniśmy mieć też prawo do obrony tego życia” - mówi poseł Kukiz'15 w „Super Expressie”.

Dodaje, że „w Niemczech na 1000 osób jest 3,6 sztuki broni”. „W Polsce jakieś ułamki. Jesteśmy kompletnie rozbrojeni i to trwa. Sama idea obrony terytorialnej kraju jest świetna, trzeba budować taką armię przed wojną, a nie dopiero w trakcie” - zauważa.

„Wczoraj byłem z Pawłem Kukizem w Radomiu. I Polska produkuje tak świetną broń! (...) Strażaków, po przeszkoleniu 3-6-miesięcznym powinno się uzbroić. Mamy wielu młodych wojskowych, którzy przeszli w stan spoczynku. Nie bójmy się broni. Polacy zawsze stali na pospolitym ruszeniu!” - zaznacza Jakubiak. I dodaje, że „Polacy byli zawsze uzbrojonym narodem”.

W ocenie Jakubiaka nie możemy zdawać się tylko na armię zawodową. „Armia zawodowa ginie w ciągu pierwszych dwóch tygodni konfliktu. Dlaczego 50-60 tys. przeszkolonych młodych ludzi nie miałoby mieć broni?! Dlatego, że są głupkami? O co chodzi?” - dziwi się poseł.

I wskazuje: „Nie można Polaków traktować jak głupków, którym nie można niczego dać i mają tylko płacić podatki! To dlatego ludzie uciekają do Irlandii i Wielkiej Brytanii, bo tam mamy wolność!”

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook