Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Straciliśmy 50-60 lat rozwoju

17.05.2017

To nie jest Polaków wina, że pozostawiono nas samopasem na pastwę komunistów. To nie wina Polski, że straciliśmy 50-60 lat rozwoju. Proszę zobaczyć, co się stało po II wojnie, bo Unia powstawała już wtedy – powiedział Marek Jakubiak w rozmowie z Radiem Wnet.

Poseł zaznaczył, że Polska poniosła największe straty w II wojnie światowej, a mimo to jest w Europie "chłopcem do bicia".

"Zniszczyli Polskę, koalicjanci nas zostawili i jesteśmy jedynym krajem, który nie uzyskał reparacji wojennych od Niemiec. Jak długo będziemy to tolerować"- zauważył poseł.

Po zmianie tematu przez redaktora, Marek Jakubiak zdradził, działania których ministrów nie podobają się Kukiz'15.

"Nie podoba nam się minister zdrowia dlatego, że politykę kładzie gdzieś tam wcześniej niż dobro medycyny" – powiedział poseł.

"Mam pretensję do ministra Macierewicza, że za często występuje w mediach i opowiada różne dziwne rzeczy. Tak jak wczoraj w Jelczu. Po co mówi ile zamówi tych Jelczy? Potem dziennikarze za nim chodzą i mówią "miało być 80, a jest tylko 20" – dodał.

Na koniec poruszony został temat relacji polsko-ukraińskich. Poseł zaznaczył, że stosunki z naszym wschodnim sąsiadem muszą się opierać na symetrii i nie możemy tolerować wrogich działań wobec Polski.

"Pytam się, czy na Ukrainie jest pole takie, na którym można atakować polskość i czy ma to wsparcie rządu ukraińskiego" – skomentował sprawę zaatakowania rakietnikiem polskiego konsulatu na Ukrainie.

as/Radio Wnet

fot. [Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook