Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: „To nie bazar, to Sejm”

05.01.2017

„Uważam że doszło do rywalizacji pomiędzy Nowoczesną i PO. Oni przekrzykiwali się - kto jest bardziej hardcorowy, zapominając, że to Sejm” - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15, członek stowarzyszenia Endecja.

"Pytanie jest takie, czy PiS wie o tych rozmowach? Mówił o nich pan Petru, ja się zastanawiam, czy on wie co czasami mówi. Problem może polegać na tym, że rozmowy się toczą, tylko PiS o tym nie wie. Myślę, że tutaj głównym rozgrywającym jest pan Schetyna, skoro on o tym nie wie, to nie chcę przesądzać, ale mam wątpliwości…” – mówił Jakubiak. 

Jakubiak odniósł się również do sprawy wykluczenia z obrad Sejmu posła PO Michała Szczerby. 

„Nie rozumiem dlaczego marszałek Kuchciński wywiesił biała flagę, dlaczego wyszedł z sali plenarnej. Ja tego po prostu nie rozumiem. Podszedłem i zaproponowałem przerwę do 8 rano, nic by się takiego nie stało. Marszałek nie chciał po konsultacjach tej przerwy i brnął dalej w sytuację, gdzie zawiesił tego nieszczęsnego posła Szczerbę, który przez pomyłkę został zawieszony” - mówił Jakubiak. 

Zdaniem przedstawiciela Kukiz'15 doszło do nieporozumienia. Jak powiedział Jakubiak, Szczerba z Kuchcińskim nie słyszeli się nawzajem, a dookoła panował „jazgot”. 

„Uważam że wykluczenie Szczerby było błędne, należało go przywrócić, nie byłoby wrzasku. Nie wiem co oznaczała biała flaga” - dodał poseł Kukiz'15. 

Marek Jakubiak mówił dalej o początkach całej „afery medialnej” w Sejmie. 

„Przez zgromadzeniem odbyło się spotkanie wszystkich ugrupowań politycznych. Tam te ugrupowania dyskutowały jak załatwić sprawę, postanowiono, że dziennikarze zostają w antresolach, ale w jednym miejscu. Tam pani Wielgus zachowywała się dziwnie, zachowywała się agresywnie, przerywała spotkanie i niespodziewanie wyszła. Okazało się, że poleciała robić kartki - „wolne media”. Weszła na salę, mówi do koleżanek – macie mnie wspierać. Weszła na mównicę i zaczęła krzyczeć o wolnych mediach” - opowiedział. 

„Uważam że doszło do rywalizacji pomiędzy Nowoczesną i PO. Oni przekrzykiwali się – kto jest bardziej hardcorowy, zapominając, że to Sejm” - dodał Jakubiak. 

„To nie bazar, to Sejm, a oni są posłami. Aż mnie świerzbiło, żeby przyłożyć komuś i przypomnieć, że mają odpowiedzialność przed społeczeństwem i mają godność poselską” – stwierdził poseł Kukiz'15. 

ak/TV Republika

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook