Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: „To nie bazar, to Sejm”

05.01.2017

„Uważam że doszło do rywalizacji pomiędzy Nowoczesną i PO. Oni przekrzykiwali się - kto jest bardziej hardcorowy, zapominając, że to Sejm” - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15, członek stowarzyszenia Endecja.

"Pytanie jest takie, czy PiS wie o tych rozmowach? Mówił o nich pan Petru, ja się zastanawiam, czy on wie co czasami mówi. Problem może polegać na tym, że rozmowy się toczą, tylko PiS o tym nie wie. Myślę, że tutaj głównym rozgrywającym jest pan Schetyna, skoro on o tym nie wie, to nie chcę przesądzać, ale mam wątpliwości…” – mówił Jakubiak. 

Jakubiak odniósł się również do sprawy wykluczenia z obrad Sejmu posła PO Michała Szczerby. 

„Nie rozumiem dlaczego marszałek Kuchciński wywiesił biała flagę, dlaczego wyszedł z sali plenarnej. Ja tego po prostu nie rozumiem. Podszedłem i zaproponowałem przerwę do 8 rano, nic by się takiego nie stało. Marszałek nie chciał po konsultacjach tej przerwy i brnął dalej w sytuację, gdzie zawiesił tego nieszczęsnego posła Szczerbę, który przez pomyłkę został zawieszony” - mówił Jakubiak. 

Zdaniem przedstawiciela Kukiz'15 doszło do nieporozumienia. Jak powiedział Jakubiak, Szczerba z Kuchcińskim nie słyszeli się nawzajem, a dookoła panował „jazgot”. 

„Uważam że wykluczenie Szczerby było błędne, należało go przywrócić, nie byłoby wrzasku. Nie wiem co oznaczała biała flaga” - dodał poseł Kukiz'15. 

Marek Jakubiak mówił dalej o początkach całej „afery medialnej” w Sejmie. 

„Przez zgromadzeniem odbyło się spotkanie wszystkich ugrupowań politycznych. Tam te ugrupowania dyskutowały jak załatwić sprawę, postanowiono, że dziennikarze zostają w antresolach, ale w jednym miejscu. Tam pani Wielgus zachowywała się dziwnie, zachowywała się agresywnie, przerywała spotkanie i niespodziewanie wyszła. Okazało się, że poleciała robić kartki - „wolne media”. Weszła na salę, mówi do koleżanek – macie mnie wspierać. Weszła na mównicę i zaczęła krzyczeć o wolnych mediach” - opowiedział. 

„Uważam że doszło do rywalizacji pomiędzy Nowoczesną i PO. Oni przekrzykiwali się – kto jest bardziej hardcorowy, zapominając, że to Sejm” - dodał Jakubiak. 

„To nie bazar, to Sejm, a oni są posłami. Aż mnie świerzbiło, żeby przyłożyć komuś i przypomnieć, że mają odpowiedzialność przed społeczeństwem i mają godność poselską” – stwierdził poseł Kukiz'15. 

ak/TV Republika

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook