Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: „To nie bazar, to Sejm”

05.01.2017

„Uważam że doszło do rywalizacji pomiędzy Nowoczesną i PO. Oni przekrzykiwali się - kto jest bardziej hardcorowy, zapominając, że to Sejm” - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15, członek stowarzyszenia Endecja.

"Pytanie jest takie, czy PiS wie o tych rozmowach? Mówił o nich pan Petru, ja się zastanawiam, czy on wie co czasami mówi. Problem może polegać na tym, że rozmowy się toczą, tylko PiS o tym nie wie. Myślę, że tutaj głównym rozgrywającym jest pan Schetyna, skoro on o tym nie wie, to nie chcę przesądzać, ale mam wątpliwości…” – mówił Jakubiak. 

Jakubiak odniósł się również do sprawy wykluczenia z obrad Sejmu posła PO Michała Szczerby. 

„Nie rozumiem dlaczego marszałek Kuchciński wywiesił biała flagę, dlaczego wyszedł z sali plenarnej. Ja tego po prostu nie rozumiem. Podszedłem i zaproponowałem przerwę do 8 rano, nic by się takiego nie stało. Marszałek nie chciał po konsultacjach tej przerwy i brnął dalej w sytuację, gdzie zawiesił tego nieszczęsnego posła Szczerbę, który przez pomyłkę został zawieszony” - mówił Jakubiak. 

Zdaniem przedstawiciela Kukiz'15 doszło do nieporozumienia. Jak powiedział Jakubiak, Szczerba z Kuchcińskim nie słyszeli się nawzajem, a dookoła panował „jazgot”. 

„Uważam że wykluczenie Szczerby było błędne, należało go przywrócić, nie byłoby wrzasku. Nie wiem co oznaczała biała flaga” - dodał poseł Kukiz'15. 

Marek Jakubiak mówił dalej o początkach całej „afery medialnej” w Sejmie. 

„Przez zgromadzeniem odbyło się spotkanie wszystkich ugrupowań politycznych. Tam te ugrupowania dyskutowały jak załatwić sprawę, postanowiono, że dziennikarze zostają w antresolach, ale w jednym miejscu. Tam pani Wielgus zachowywała się dziwnie, zachowywała się agresywnie, przerywała spotkanie i niespodziewanie wyszła. Okazało się, że poleciała robić kartki - „wolne media”. Weszła na salę, mówi do koleżanek – macie mnie wspierać. Weszła na mównicę i zaczęła krzyczeć o wolnych mediach” - opowiedział. 

„Uważam że doszło do rywalizacji pomiędzy Nowoczesną i PO. Oni przekrzykiwali się – kto jest bardziej hardcorowy, zapominając, że to Sejm” - dodał Jakubiak. 

„To nie bazar, to Sejm, a oni są posłami. Aż mnie świerzbiło, żeby przyłożyć komuś i przypomnieć, że mają odpowiedzialność przed społeczeństwem i mają godność poselską” – stwierdził poseł Kukiz'15. 

ak/TV Republika

[fot. YouTube/TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook