Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Przedsiębiorcy nie są krwiopijcami

07.12.2016

"Najwygodniej w Polsce jest inwestorom zagranicznym, nie polskim. Zamiast szanować Polaków, którzy z tą determinacją chcą tu budować w Polsce" - mówił w Jedynce Polskiego Radia Marek Jakubiak.

Poseł Kukiz'15 podkreślił, że rząd nieprzychylnie odnosi się do przedsiębiorców. "Jak pani minister Rafalska wychodzi na mównicę i mówi o przedsiębiorcach: krwiopijcy, którzy wyzyskujecie ludzi, jak minister Ziobro mówi: 25 lat więzienia za udowodnione czy prawdopodobne oszustwa podatkowe, no to jaka atmosfera ma być? Przecież to my utrzymujemy, przecież to przedsiębiorcy utrzymują to państwo, przecież to z naszych podatków ci państwo mają pensje płacone. I zamiast szacunku i wdzięczności, ciągle się dowiadujemy, że jacyś parszywy jesteśmy. To jak przedsiębiorcy się mają w takich sytuacjach zachowywać? Z jednej strony mówi się: szanujemy was i doceniamy waszą pracę, a potem nam się tak komplikuje przepisy, żebyśmy sami już nie wiedzieli, jak mamy pływać w tej wodzie. No to najlepiej się spakować i się wyprowadzić" - podkreślił, dodając:

"Najwygodniej w Polsce jest inwestorom zagranicznym, nie polskim. Zamiast szanować Polaków, którzy z tą determinacją chcą tu budować w Polsce, chcą rozwijać swoje firmy, zamiast im pomagać za wszelką cenę, to buduje się jakieś strefy ekonomiczne, jakieś 90 milionów dla Mercedesa z moich podatków, bo przecież to ja muszę wpłacić podatki, żeby było co dawać Mercedesowi. Proszę te 90 milionów przeznaczyć na nasze firmy, uprościć maksymalnie nasze funkcjonowanie, a nie wspierać zachodni kapitał".

Jakubiak odniósł się także do projektu ustawy o zgromadzeniach. "To jest kolejna sprawa, która nie wiedzieć, czemu służy. Ani Prawo i Sprawiedliwość nie wygrywa niczego tym tak naprawdę, bo cóż to za powód, że sto metrów od siebie będą teraz już koniecznie nie demonstracje, a zgromadzenia będą się odbywały? Ale za to mamy znowu natężenie złych emocji, znowu wyprowadzanie ludzi na ulice. I co tu dużo ukrywać, jednak Konstytucja zapewnia nam wolność zgromadzeń, a po tej ustawie już tej wolności nie będzie choćby z tego powodu, że będą ograniczenia i decyzje wojewody wprowadzane. Więc mam wrażenie, że znowu coś się tutaj niepotrzebnego dzieje zupełnie" - mówił.

Ponadto ostrzegł, że prawo, które ustanawia PiS może w przyszłości się na nich zemścić. "Jeżeli chodzi o takie gwałtowne zmiany prawa, to proszę pamiętać, że Prawo i Sprawiedliwość dożywotnio nie będzie rządziło tym państwem z całą pewnością i wszystko to, co wymyślają przeciwko opozycji, kiedyś może być stosowane przeciwko nim. I to prawo wahadła, które wychyla się, czy to się podoba, czy nie, z lewej na prawą kiedyś uderzy w Prawo i Sprawiedliwość. Nie wolno grzebać przy prawie i nie wolno powodować zachwiań na przykład w kardynalnych takich przypisanych do demokracji prawach, jak wolność zgromadzenia, nie wolno przy tym grzebać" - zaznaczył.

kk/Jedyna Polskiego Radia

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook