Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Prezydent w sposób absolutny zaczyna dominować

08.08.2016

"Wystarczyło 7 dni na wydanie pozwolenia na budowę meczetu, mimo protestów mieszkańców. Mimo Reduty Ordona. Arogancja nieprawdopodobna" - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) Marek Jakubiak, poseł ruchu Kukiz‘15.

"Polacy zachowują się najbardziej rozsądnie. Chcemy przeprowadzić referendum w tej sprawie. (…) To mandat, który chcemy dać rządowi po to, by w Brukseli mógł powiedzieć, że nie zgadzamy się na rozdzielanie imigrantów" - zaznaczył parlamentarzysta.

"Polacy są gościnni, ale nie zgadzają się na taką skale i to co dzieje się choćby w Niemczech" - dodał.

Polityk odniósł się również do sytuacji w Unii Europejskiej. "Rozmawiać z Niemcami i Francja jest trudno, ponieważ uważają, że UE to oni" - stwierdził gość TVP Info."O ile tamci uważają, że są hegemonami, nasza Grupa Wyszehradzka buntuje się przeciwko temu" - zaznaczył Jakubiak.

Nie obyło się również bez komentarza ws. wydarzeń w Turcji. "To taka gra pana Erdogana, która prowadzi do elekcyjnego sułtana. To dzieje się na naszych oczach. Wielka Turcja śni się po nocach, bez względu na koszty. Bardzociekawa rozgrywka. (...) Teatr, którego ostatnio byliśmy świadkami, to wszystko jest dla mnie bardzo dziwne, ale cel jest jasny – sułtan Erdogan" - powiedział Jakubiak.

Zapytany o sprowadzanie uchodźców do Europy, stwierdził: "Jakiś biznes kręci się wokół tego". Poseł ruchu Kukiz‘15 powiedział również, że Państwo Islamskie znajduje się na równi pochyłej. "To ostatnie podrygi IS. Ten eksperyment się nie udał" - zaznaczył.

Zapytany o to, jak ocenia rok prezydentury Andrzeja Dudy, powiedział: "Na plus. Prezydent, mimo swojego młodego wieku, zaczyna rozpychać się na scenie politycznej i potrafi artykułować swoje przekazy". Jako największy atut głowy państwa Jakubiak wskazał politykę historyczną. "Prezydent w sposób absolutny zaczyna dominować" - stwierdził parlamentarzysta.

"Wadą jest zbyt szybkie podejmowanie decyzji ws. newralgicznych" - przyznał poseł ruchu Kukiz‘15, który jako przykład wskazał sprawę TK.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook