Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Prezydent w sposób absolutny zaczyna dominować

08.08.2016

"Wystarczyło 7 dni na wydanie pozwolenia na budowę meczetu, mimo protestów mieszkańców. Mimo Reduty Ordona. Arogancja nieprawdopodobna" - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) Marek Jakubiak, poseł ruchu Kukiz‘15.

"Polacy zachowują się najbardziej rozsądnie. Chcemy przeprowadzić referendum w tej sprawie. (…) To mandat, który chcemy dać rządowi po to, by w Brukseli mógł powiedzieć, że nie zgadzamy się na rozdzielanie imigrantów" - zaznaczył parlamentarzysta.

"Polacy są gościnni, ale nie zgadzają się na taką skale i to co dzieje się choćby w Niemczech" - dodał.

Polityk odniósł się również do sytuacji w Unii Europejskiej. "Rozmawiać z Niemcami i Francja jest trudno, ponieważ uważają, że UE to oni" - stwierdził gość TVP Info."O ile tamci uważają, że są hegemonami, nasza Grupa Wyszehradzka buntuje się przeciwko temu" - zaznaczył Jakubiak.

Nie obyło się również bez komentarza ws. wydarzeń w Turcji. "To taka gra pana Erdogana, która prowadzi do elekcyjnego sułtana. To dzieje się na naszych oczach. Wielka Turcja śni się po nocach, bez względu na koszty. Bardzociekawa rozgrywka. (...) Teatr, którego ostatnio byliśmy świadkami, to wszystko jest dla mnie bardzo dziwne, ale cel jest jasny – sułtan Erdogan" - powiedział Jakubiak.

Zapytany o sprowadzanie uchodźców do Europy, stwierdził: "Jakiś biznes kręci się wokół tego". Poseł ruchu Kukiz‘15 powiedział również, że Państwo Islamskie znajduje się na równi pochyłej. "To ostatnie podrygi IS. Ten eksperyment się nie udał" - zaznaczył.

Zapytany o to, jak ocenia rok prezydentury Andrzeja Dudy, powiedział: "Na plus. Prezydent, mimo swojego młodego wieku, zaczyna rozpychać się na scenie politycznej i potrafi artykułować swoje przekazy". Jako największy atut głowy państwa Jakubiak wskazał politykę historyczną. "Prezydent w sposób absolutny zaczyna dominować" - stwierdził parlamentarzysta.

"Wadą jest zbyt szybkie podejmowanie decyzji ws. newralgicznych" - przyznał poseł ruchu Kukiz‘15, który jako przykład wskazał sprawę TK.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook