Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Polska to El Dorado przekręciarzy

08.12.2016

Poseł Kukiz'15 o przesłuchaniach przed komisją ds. afery Amber Gold.

„Jeden z członków komisji ds. Amber Gold jest pan poseł Tomasz Rzymkowski, z przyjemnością obserwuję tego człowieka jak pragmatycznie zamienia się w śledczego. To nie są przecież zawodowi prokuratorzy, a teraz muszą się wcielić w tę rolę, bardzo plastycznie to wychodzi. Wiem, że wkładają to dużo pracy, czasem czytają całe noce” - mówił Marek Jakubiak z Kukiz'15 na antenie Telewizji Republika.

Jakubiak postuluje, by prokuratorzy, którzy przed komisją śledczą zasłaniali się lukami w pamięci trafili do aresztu.

„Przez zaniedbanie prokuratora Polacy wpłacili do firmy-wydmuszki 160 milionów złotych. To niewiarygodne. Chodzi mi po głowie taka myśl. Często prokuratura stosowała areszty śledcze w tamtych czasach. Gdy człowiek nie pamiętał to się go wsadzało do więzienia, by sobie przypomniał. Dlaczego komisja śledcza nie wnioskuje o areszt śledczy dla tych prokuratorów, którzy dostali amnezji? Należy zrobić z nimi to co robią z nami, Polakami. Raz dwa im pamięć wróci” - mówił.

„Dranie mieli wszystko w rękach, prawo, pieniądze, przepisy, oszukiwali więc tych najbiedniejszych, łudząc namolną reklamą, że w złoto będziemy inwestować. To była przemyślana akcja, ale przygody dopiero przed nami. Jak zaczniemy badać reprywatyzacje w Warszawie, to tu się mówi o miliardach złotych. To akcje, które w nowoczesnym świecie powojennym nie miały miejsca. Polska była El Dorado dla różnego rodzaju przekręciarzy” - dodał.

Przedsiębiorca przedstawił też swoje rozwiązanie problemów jakie spotykają polskie firmy.

„Trzeba zacząć od zmiany tego otoczenia gospodarczego, które ja nazywam 'ustawą Wilczka'. Musimy napisać klarowne, jasne przepisy na 10 kartkach papieru, które będą dotyczyły przedsiębiorczości w Polsce” - stwierdził.

Mly/telewizjarepublika.pl

fot. [fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook