Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Polacy w WB nie mogą być traktowani jako uchodźcy czy imigranci

05.09.2016

"Europa jest otwarta, mamy swobodny przepływ ludzi i kapitału" - stwierdził Marek Jakubiak.

Jako wysoce populistyczną ocenił poseł Kukiz '15 ofensywę dyplomatyczną polskiego rządu, w ramach której trzech polskich ministrów ma prawdopodobnie jeszcze dziś lecieć do Londynu wyjaśniać sprawę ataków na Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

"Europa jest otwarta, mamy swobodny przepływ ludzi i kapitału. Polacy w Wielkiej Brytanii nie mogą być traktowani jako uchodźcy czy imigranci" - stwierdził Marek Jakubiak z klubu parlamentarnego Kukiz '15 w Polskim Radiu 24 i dodał, że Polacy mają prawo tam mieszkać.

"Robienie z tego politycznego eventu jest dalece niestosowne" - podkreślił.

"Nagłaśnianie tego w Wielkiej Brytanii też nie bardzo ma sens według mnie dlatego, że może to spowodować następne agresywne postawy Brytyjczyków a przecież chyba nam wszystkim nie o to chodzi" - przestrzegł polityk.

"Wolałbym, żeby rząd spowodował i zaczął działać, żeby wrócili do Polski, bo tu jest ich miejsce" – powiedział Jakubik. Dodał, że rząd powinien stworzyć Polakom w naszym kraju miejsce do życia i pracy podobne jakie są w Wielkiej Brytanii. "Do tego trzeba prostego prawa gospodarczego, prostego prawa karnego, każdego prawa, także administracyjnego. Trzeba uprościć życie Polakom, wtedy nie będą wyjeżdżać z kraju" - ocenił Jakubiak.

"Do wszystkich Polaków na świecie musi iść taki przekaz, że ich miejscem na świecie jest Polska i tu powinni budować PKB, a Brytyjczycy raz dwa załapią, że brak Polaków to jest tragedia dla ich gospodarki" - podkreślił.

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

polskieradio.pl/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook