Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: „PO zapowietrzyła się dokładnie”

15.05.2017

„Mają dobry humor panowie z Platformy Obywatelskiej. Twierdzę, że to tylko takie chwilowe nabranie prze nich powietrza. Zbyt duża ilość tlenu zaczęła u nich wywoływać pewnego rodzaju objawy robienia byle czego, byle jak” - mówił na antenie TVP Info Marek Jakubiak, poseł ruchu Kukiz'15.

Polityk Kukiz'15 odniósł się do wypowiedzi nowego eksperta ekonomicznego Platformy Obywatelskiej, Andrzeja Rzońcy, który stwierdził, że wzmocnienie złotówki nastąpi wtedy, gdy PiS zostanie odsunięty od władzy. 

„To specjalista od mówienia ogólnikami” - stwierdził Marek Jakubiak. 

„Mają dobry humor panowie z Platformy Obywatelskiej. Twierdzę, że to tylko takie chwilowe nabranie prze nich powietrza. Zbyt duża ilość tlenu zaczęła u nich wywoływać pewnego rodzaju objawy robienia byle czego, byle jak” - powiedział poseł. 

„A już na pewno powinni zastanowić się nad komunikacją zewnętrzną. Niespójność każe o nich myśleć jako o niepoważanej partii” - dodał. 

Marek Jakubiak skrytykował też hasła Platformy o likwidacji CBA. 

„PO za dużo tlenu dostała i się zapowietrzyła dokładnie. Gdy mamy takie sytuacje jak w Warszawie, to jak likwidować CBA? To na ich oczach się działo, jeżeli tam nie było łapówek to ludzie, tam bokiem szły miliardy złotych!” - oburzył się poseł Kukiz'15. 

Polityk dodał też parę gorzkich słów na temat kondycji wymiaru sprawiedliwości.

„Nikt tak nie przysłużył się trzeciej władzy, jak sama trzecia władza. To sędziowie, którzy legalizowali pełnomocnictwa ludzi, którzy mieli po sto kilkadziesiąt lat. Trzecia władza jeżeli sama się nie oczyści z takich ludzi to jej notowania będą ciągły spadały” - ocenił. 

I jak podkreślił rozmówca, ruch Kukiz'15 komisję weryfikacyjną, która ma zbadać aferę reprywatyzacyjną w Warszawie, traktuje poważnie. 

„Ten bandytyzm, który dział się na oczach Polaków, przykryty politycznym parasolem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, musi być rozstrzygnięty, ujawniony” - stwierdził Jakubiak. 

Jak zaznaczył, jest przekonany, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zapowiada bojkot wezwania do przesłuchania przez komisję, musi przed nią stanąć, a sama komisja „ma narzędzia, które ma prawo wykorzystać”. 

„Prezydent Warszawy nie jest od rozstrzygania, co jest konstytucyjne. Jej obowiązkiem jest ładnie się ubrać i stawić się przed komisją” - powiedział Marek Jakubiak.

ak 

[fot. SI/TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook