Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: „PO zapowietrzyła się dokładnie”

15.05.2017

„Mają dobry humor panowie z Platformy Obywatelskiej. Twierdzę, że to tylko takie chwilowe nabranie prze nich powietrza. Zbyt duża ilość tlenu zaczęła u nich wywoływać pewnego rodzaju objawy robienia byle czego, byle jak” - mówił na antenie TVP Info Marek Jakubiak, poseł ruchu Kukiz'15.

Polityk Kukiz'15 odniósł się do wypowiedzi nowego eksperta ekonomicznego Platformy Obywatelskiej, Andrzeja Rzońcy, który stwierdził, że wzmocnienie złotówki nastąpi wtedy, gdy PiS zostanie odsunięty od władzy. 

„To specjalista od mówienia ogólnikami” - stwierdził Marek Jakubiak. 

„Mają dobry humor panowie z Platformy Obywatelskiej. Twierdzę, że to tylko takie chwilowe nabranie prze nich powietrza. Zbyt duża ilość tlenu zaczęła u nich wywoływać pewnego rodzaju objawy robienia byle czego, byle jak” - powiedział poseł. 

„A już na pewno powinni zastanowić się nad komunikacją zewnętrzną. Niespójność każe o nich myśleć jako o niepoważanej partii” - dodał. 

Marek Jakubiak skrytykował też hasła Platformy o likwidacji CBA. 

„PO za dużo tlenu dostała i się zapowietrzyła dokładnie. Gdy mamy takie sytuacje jak w Warszawie, to jak likwidować CBA? To na ich oczach się działo, jeżeli tam nie było łapówek to ludzie, tam bokiem szły miliardy złotych!” - oburzył się poseł Kukiz'15. 

Polityk dodał też parę gorzkich słów na temat kondycji wymiaru sprawiedliwości.

„Nikt tak nie przysłużył się trzeciej władzy, jak sama trzecia władza. To sędziowie, którzy legalizowali pełnomocnictwa ludzi, którzy mieli po sto kilkadziesiąt lat. Trzecia władza jeżeli sama się nie oczyści z takich ludzi to jej notowania będą ciągły spadały” - ocenił. 

I jak podkreślił rozmówca, ruch Kukiz'15 komisję weryfikacyjną, która ma zbadać aferę reprywatyzacyjną w Warszawie, traktuje poważnie. 

„Ten bandytyzm, który dział się na oczach Polaków, przykryty politycznym parasolem, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, musi być rozstrzygnięty, ujawniony” - stwierdził Jakubiak. 

Jak zaznaczył, jest przekonany, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zapowiada bojkot wezwania do przesłuchania przez komisję, musi przed nią stanąć, a sama komisja „ma narzędzia, które ma prawo wykorzystać”. 

„Prezydent Warszawy nie jest od rozstrzygania, co jest konstytucyjne. Jej obowiązkiem jest ładnie się ubrać i stawić się przed komisją” - powiedział Marek Jakubiak.

ak 

[fot. SI/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook