Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

18.01.2017

„Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach. Pan Rabiej, rzecznik Nowoczesnej, łgał przed kamerą, że nie było takich treści, takich maili. Gdzieś musi nastąpić koniec tego. Partie, które nie mają idei, tak zawsze skończą” - podkreślił na antenie Telewizji Republika Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15.

Dodał, że on i jego koledzy widzieli screeny maili od Katarzyny Lubnauer.

„Nikt nawet by nie założył, że można tak kłamać i mówić, że nie było takich dokumentów. Czy to, że Rabiej kłamał ewidentnie jest jak zwykle wynikiem nieporozumień? Paweł Rabiej pisze w oświadczeniu, że nic nie wie, a ja słyszałem, że nic takiego nie było, a pan Misiło mówił, że to trzecia Tischenrowska prawda. Mam nadzieję, że teraz Nowoczesna będzie umiała to wyjaśnić” – stwierdził poseł Kukiz'15.

Poseł ocenił, że to Nowoczesna nakręciła wydarzenia z 16 grudnia 2016 roku. Powiedział również, jak zaczął się ten „spontaniczny” protest.

„Doszło wcześniej do porozumienia pomiędzy klubami poselskimi a panią Agnieszką Kaczmarską, szefową Kancelarii Sejmu, dotyczącego uporządkowania spraw z dziennikarzami. To spotkanie odbyło się na godzinę lub dwie przed posiedzeniem Sejmu 16 grudnia. Z tego spotkania wyleciała pani Scheuring-Wielgus i pamiętam jak dzisiaj, jak pani poseł Andżelika Możdżanowska z PSL mówi mi: słuchaj, jak ona poleci teraz robić jakieś awantury, to pamiętaj, że razem idziemy robić konferencję prasową. W sposób oczywisty odpowiedziałem, że jestem za. Nie doszło do tej konferencji, Wchodzimy do izby parlamentu, a oni wchodzą już z kartkami wydrukowanymi, gotowi do robienia awantury o nic, bo sprawa dziennikarzy już została ułożona. PO dołączyła do Nowoczesnej, a potem przejęła stery. PO siedziała na sali, bo była Nowoczesna i odwrotnie. Nowoczesna chciała sobie zrobić kolejny event podobny do Trybunału i do tego włączyła się Platforma. To jednak Nowoczesna nakręciła tę sprężynę” - wyjaśniał Jakubiak.

„PiS i marszałkowie powinni wiedzieć, że budżet to najważniejsza ustawa i nie można mieszać jej z innymi sprawami. Potem to się kończy tak, że PO i N mają swoją chwilę” - podkreślił Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15.

wkt/Telewizja Republika

[fot. Youtube/wRealu24.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook