Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

18.01.2017

„Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach. Pan Rabiej, rzecznik Nowoczesnej, łgał przed kamerą, że nie było takich treści, takich maili. Gdzieś musi nastąpić koniec tego. Partie, które nie mają idei, tak zawsze skończą” - podkreślił na antenie Telewizji Republika Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15.

Dodał, że on i jego koledzy widzieli screeny maili od Katarzyny Lubnauer.

„Nikt nawet by nie założył, że można tak kłamać i mówić, że nie było takich dokumentów. Czy to, że Rabiej kłamał ewidentnie jest jak zwykle wynikiem nieporozumień? Paweł Rabiej pisze w oświadczeniu, że nic nie wie, a ja słyszałem, że nic takiego nie było, a pan Misiło mówił, że to trzecia Tischenrowska prawda. Mam nadzieję, że teraz Nowoczesna będzie umiała to wyjaśnić” – stwierdził poseł Kukiz'15.

Poseł ocenił, że to Nowoczesna nakręciła wydarzenia z 16 grudnia 2016 roku. Powiedział również, jak zaczął się ten „spontaniczny” protest.

„Doszło wcześniej do porozumienia pomiędzy klubami poselskimi a panią Agnieszką Kaczmarską, szefową Kancelarii Sejmu, dotyczącego uporządkowania spraw z dziennikarzami. To spotkanie odbyło się na godzinę lub dwie przed posiedzeniem Sejmu 16 grudnia. Z tego spotkania wyleciała pani Scheuring-Wielgus i pamiętam jak dzisiaj, jak pani poseł Andżelika Możdżanowska z PSL mówi mi: słuchaj, jak ona poleci teraz robić jakieś awantury, to pamiętaj, że razem idziemy robić konferencję prasową. W sposób oczywisty odpowiedziałem, że jestem za. Nie doszło do tej konferencji, Wchodzimy do izby parlamentu, a oni wchodzą już z kartkami wydrukowanymi, gotowi do robienia awantury o nic, bo sprawa dziennikarzy już została ułożona. PO dołączyła do Nowoczesnej, a potem przejęła stery. PO siedziała na sali, bo była Nowoczesna i odwrotnie. Nowoczesna chciała sobie zrobić kolejny event podobny do Trybunału i do tego włączyła się Platforma. To jednak Nowoczesna nakręciła tę sprężynę” - wyjaśniał Jakubiak.

„PiS i marszałkowie powinni wiedzieć, że budżet to najważniejsza ustawa i nie można mieszać jej z innymi sprawami. Potem to się kończy tak, że PO i N mają swoją chwilę” - podkreślił Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15.

wkt/Telewizja Republika

[fot. Youtube/wRealu24.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook