Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Państwo powinno być tańsze

25.09.2015

Andrzej Jakubiak wystartuje z list Ruchu Pawła Kukiza. Przedsiębiorca, który stworzył odnosząca sukcesy spółkę Browary Regionalne, postanowił wejść do polityki między innymi po to, by walczyć z patologiami państwa.

"Mówiąc dosadnie, nasze państwo wygląda jak rodzina, w której jeden ze starszych mieszkańców kupił telewizor za 300 tysięcy zł. Przepłacił kilkaset procent i cała rodzina teraz będzie musiała to spłacać. I czy ta rodzina powinna się zbuntować przed takim zadłużaniem? Ja jestem w tej części rodziny, która chce się zbuntować i nie chcę dalej tego zadłużania."- powiedział Marek Jakubiak.

"W Polsce budujemy autostrady, stadiony bardzo drogo, a wszyscy plajtują. Jak to jest?" - dodał.

Jakubiak, jako przedsiębiorca, jest przeciwny obietnicom wyborczym polegającym na rozdawaniu pieniędzy.

"Partie prześcigają się w obietnicach jak od św. Mikołaja. Tymczasem naprawdę można zmienić to, jak działa państwo. Może działać taniej, powinno być zarządzane przez 250 tys. urzędników. Kropka. A nie 800 tys.!" - mówi.

Jakubiak docenia autentyczność Pawła Kukiza. Jego zdaniem, jest to jego przewaga nad zawodowymi politykami.

"Zawodowi politycy udają, że się na wszystkim znają i wszystko wiedzą najlepiej. On nie udaje." - twierdzi Jakubiak.

Szef browaru Ciechan odniósł się też do sprawy przyjęcia przez Polskę muzułmańskich imigrantów. Zdaniem Jakubiaka, Polska nie powinna zajmować się tym problemem.

"To nie jest nasz problem! Ci emigranci jadą do swoich rodzin. Na dworcu w Monachium witały ich przeważnie ich rodziny. I mogę zapytać, gdzie była Europa, kiedy przyjmowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy Czeczenów?! Kiedy mniejszość ukraińska rośnie w Polsce tak, że włosy dęba stają?! Polska nie robiła afery z 200 tysięcy Ukraińców, którzy chcą tu przyjechać. Niemcy aferę robią. To oni mają problem."

mly/se.pl

[fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook