Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Na nas można liczyć

30.11.2016

„Nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy się załamywali. Trzeba się wziąć w garść i zajmować merytorycznymi sprawami. Merytoryczna opozycja to zdanie sobie sprawy z takiego oczywistego faktu, że kolejne cztery lata Polsce mijają. Jeżeli będziemy ustawy chować do szuflad, nie podpowiadać, tylko podstawiać nogi, jak to robi Nowoczesna i Platforma, stracimy kolejne cztery lata. Chodzi o to, żebyśmy my wszyscy, Polacy, mieli lepiej, po prostu i zwyczajnie” - podkreślił na łamach „Najwyższego czasu” Marek Jakubiak. poseł klubu parlamentarnego Kukiz’15.

W rozmowie dodał, że dziś problem nie polega na tym, kto rządzi w ministerstwie. Problem polega na tym, że mamy dysfunkcyjne państwo.

„Jeśli społeczeństwo nie będzie mogło gwałtowniej zabierać głosu, nie będzie miało prawa anulowania szkodliwej ustawy albo wpływania na rzeczywistość. (…) Nie chodzi o to, że wybierzemy następnych kandydatów partyjnych. Chodzi o to, żeby ludzie też mogli rządzić” - powiedział polityk.

Mówił również o tym, że Kukiz’15 powinien stać się partią. Pozwoli to lepiej funkcjonować ugrupowaniu. Odniósł się też do kwestii upodmiotowienia referendum. Kukiz’15 chce obniżenia progu referendalnego.

„Ludzie są bardzo rozsądni. Nie bagatelizowałbym tutaj intelektu Polaków. Jesteśmy jednym z najmądrzejszych narodów na świecie. Na przykład w kontekście dostępu do broni słyszę takie głosy, że Polacy, kiedy dostaną możliwość zakupienia pistoletu, to się pozabijają. A jeśli dostaną do ręki referendum jako narzędzie, to wprowadzą karę śmierci. To nie jest tak. Polacy są mądrym narodem” - stwierdził Jakubiak.

Zapytany o powód słabego wzrostu gospodarczego w Polsce w trzecim kwartale stwierdził, że PiS zmienił koniunkturę myślenia i wszystko leci na łeb, na szyję.

„Gdyby najpierw zbudowało otoczenie gospodarcze, a nie zaczęło od rozdawania pieniędzy, byłoby wszystko w porządku. To, co dzieje się obecnie przypomina jazdę bez trzymanki” - mówił poseł Kukiz’15.

Polityk ocenił także obecną scenę polityczną. Stwierdził, że jeżeli PiS dalej będzie prowadził populistyczne działania, to szybko się znudzi.

„PO nie dawała, a po roku rządów miała 50 proc. poparcia. PiS rozdaje i ma tylko 30 proc. Muszą się zastanowić nad swoja działalnością” - podkreślił poseł i dodał, że Polacy mentalnie nigdy nie byli i nie będą socjalistami, a PiS błądzi.

„Myślę, że w przyszłych wyborach Kukiz’15 wejdzie do Sejmu z 16-17 procentowym poparciem. My, jako ciche ugrupowanie, które poszło do Sejmu pracować na rzecz usprawnienia życia Polakom, zostaniemy zauważeni. (…) Na nas można liczyć” - podkreślił poseł.

wkt/Najwyższy Czas
[fot. wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook