Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Na nas można liczyć

30.11.2016

„Nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy się załamywali. Trzeba się wziąć w garść i zajmować merytorycznymi sprawami. Merytoryczna opozycja to zdanie sobie sprawy z takiego oczywistego faktu, że kolejne cztery lata Polsce mijają. Jeżeli będziemy ustawy chować do szuflad, nie podpowiadać, tylko podstawiać nogi, jak to robi Nowoczesna i Platforma, stracimy kolejne cztery lata. Chodzi o to, żebyśmy my wszyscy, Polacy, mieli lepiej, po prostu i zwyczajnie” - podkreślił na łamach „Najwyższego czasu” Marek Jakubiak. poseł klubu parlamentarnego Kukiz’15.

W rozmowie dodał, że dziś problem nie polega na tym, kto rządzi w ministerstwie. Problem polega na tym, że mamy dysfunkcyjne państwo.

„Jeśli społeczeństwo nie będzie mogło gwałtowniej zabierać głosu, nie będzie miało prawa anulowania szkodliwej ustawy albo wpływania na rzeczywistość. (…) Nie chodzi o to, że wybierzemy następnych kandydatów partyjnych. Chodzi o to, żeby ludzie też mogli rządzić” - powiedział polityk.

Mówił również o tym, że Kukiz’15 powinien stać się partią. Pozwoli to lepiej funkcjonować ugrupowaniu. Odniósł się też do kwestii upodmiotowienia referendum. Kukiz’15 chce obniżenia progu referendalnego.

„Ludzie są bardzo rozsądni. Nie bagatelizowałbym tutaj intelektu Polaków. Jesteśmy jednym z najmądrzejszych narodów na świecie. Na przykład w kontekście dostępu do broni słyszę takie głosy, że Polacy, kiedy dostaną możliwość zakupienia pistoletu, to się pozabijają. A jeśli dostaną do ręki referendum jako narzędzie, to wprowadzą karę śmierci. To nie jest tak. Polacy są mądrym narodem” - stwierdził Jakubiak.

Zapytany o powód słabego wzrostu gospodarczego w Polsce w trzecim kwartale stwierdził, że PiS zmienił koniunkturę myślenia i wszystko leci na łeb, na szyję.

„Gdyby najpierw zbudowało otoczenie gospodarcze, a nie zaczęło od rozdawania pieniędzy, byłoby wszystko w porządku. To, co dzieje się obecnie przypomina jazdę bez trzymanki” - mówił poseł Kukiz’15.

Polityk ocenił także obecną scenę polityczną. Stwierdził, że jeżeli PiS dalej będzie prowadził populistyczne działania, to szybko się znudzi.

„PO nie dawała, a po roku rządów miała 50 proc. poparcia. PiS rozdaje i ma tylko 30 proc. Muszą się zastanowić nad swoja działalnością” - podkreślił poseł i dodał, że Polacy mentalnie nigdy nie byli i nie będą socjalistami, a PiS błądzi.

„Myślę, że w przyszłych wyborach Kukiz’15 wejdzie do Sejmu z 16-17 procentowym poparciem. My, jako ciche ugrupowanie, które poszło do Sejmu pracować na rzecz usprawnienia życia Polakom, zostaniemy zauważeni. (…) Na nas można liczyć” - podkreślił poseł.

wkt/Najwyższy Czas
[fot. wpolityce.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook