Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Na nas można liczyć

30.11.2016

„Nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy się załamywali. Trzeba się wziąć w garść i zajmować merytorycznymi sprawami. Merytoryczna opozycja to zdanie sobie sprawy z takiego oczywistego faktu, że kolejne cztery lata Polsce mijają. Jeżeli będziemy ustawy chować do szuflad, nie podpowiadać, tylko podstawiać nogi, jak to robi Nowoczesna i Platforma, stracimy kolejne cztery lata. Chodzi o to, żebyśmy my wszyscy, Polacy, mieli lepiej, po prostu i zwyczajnie” - podkreślił na łamach „Najwyższego czasu” Marek Jakubiak. poseł klubu parlamentarnego Kukiz’15.

W rozmowie dodał, że dziś problem nie polega na tym, kto rządzi w ministerstwie. Problem polega na tym, że mamy dysfunkcyjne państwo.

„Jeśli społeczeństwo nie będzie mogło gwałtowniej zabierać głosu, nie będzie miało prawa anulowania szkodliwej ustawy albo wpływania na rzeczywistość. (…) Nie chodzi o to, że wybierzemy następnych kandydatów partyjnych. Chodzi o to, żeby ludzie też mogli rządzić” - powiedział polityk.

Mówił również o tym, że Kukiz’15 powinien stać się partią. Pozwoli to lepiej funkcjonować ugrupowaniu. Odniósł się też do kwestii upodmiotowienia referendum. Kukiz’15 chce obniżenia progu referendalnego.

„Ludzie są bardzo rozsądni. Nie bagatelizowałbym tutaj intelektu Polaków. Jesteśmy jednym z najmądrzejszych narodów na świecie. Na przykład w kontekście dostępu do broni słyszę takie głosy, że Polacy, kiedy dostaną możliwość zakupienia pistoletu, to się pozabijają. A jeśli dostaną do ręki referendum jako narzędzie, to wprowadzą karę śmierci. To nie jest tak. Polacy są mądrym narodem” - stwierdził Jakubiak.

Zapytany o powód słabego wzrostu gospodarczego w Polsce w trzecim kwartale stwierdził, że PiS zmienił koniunkturę myślenia i wszystko leci na łeb, na szyję.

„Gdyby najpierw zbudowało otoczenie gospodarcze, a nie zaczęło od rozdawania pieniędzy, byłoby wszystko w porządku. To, co dzieje się obecnie przypomina jazdę bez trzymanki” - mówił poseł Kukiz’15.

Polityk ocenił także obecną scenę polityczną. Stwierdził, że jeżeli PiS dalej będzie prowadził populistyczne działania, to szybko się znudzi.

„PO nie dawała, a po roku rządów miała 50 proc. poparcia. PiS rozdaje i ma tylko 30 proc. Muszą się zastanowić nad swoja działalnością” - podkreślił poseł i dodał, że Polacy mentalnie nigdy nie byli i nie będą socjalistami, a PiS błądzi.

„Myślę, że w przyszłych wyborach Kukiz’15 wejdzie do Sejmu z 16-17 procentowym poparciem. My, jako ciche ugrupowanie, które poszło do Sejmu pracować na rzecz usprawnienia życia Polakom, zostaniemy zauważeni. (…) Na nas można liczyć” - podkreślił poseł.

wkt/Najwyższy Czas
[fot. wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook