Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Ludzie z KE oderwali się od rzeczywistości

05.05.2016

"Jakieś 2 mln Polaków powinni pojechać do Niemiec, stwierdzić, że nie zostali przyjęci, a w zamian otrzymać Niemiec wiele miliardów euro".

Na falach radiowej Jedynki Marek Jakubiak z ruchu Kukiz'15 tłumaczył, dlaczego politycy tego ugrupowanika nie mają zamiaru wziąć udziału w marszu KOD organizowanym 7 maja. "Nie mieszamy się w demonstracje – widać po stronie PO i Nowoczesnej, że tam jest już problem, czyj to marsz. Jeszcze się nie zaczął, a już się pokłócili. Nie bierzemy w tym udziału i uważamy, że ulica jest od demonstrowania innych emocji niż tych złych. Chcemy rozmawiać o konstytucji, a nie o tym, kto jest ważniejszy i przywiezie więcej ludzi" - podkreślił poseł.

Zapewnił tez, że politycy K'15 zaangażują się w prace nad nową konstytucją. "Chcielibyśmy, by w konstytucji zwiększyć rolę prezydenta – by w podobny sposób jak we Francji był osobą, która powołuje i odwołuje premiera. Konstytucja ma być demokratycznym dokumentem, który będzie nas traktował podmiotowo" - tłumaczył Jakubiak.

Ostro skomentował też propozycje Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć imigrantów, płaciły olbrzymie kary finansowe.

"Nie jesteśmy członkiem Komisji Europejskiej, tylko UE. Problem leży wśród ludzi, którzy od pewnego momentu lewitują, oderwali się od rzeczywistości. Co jutro wymyślą? Nie może być tak, że pani Merkel występuje publicznie, zaprasza tysiące ludzi do Niemiec, a jak jest problem, to oni będą dzielili lub karali. Być może trzeba zmienić system niemieckich socjali – to nie Niemcy ściągają tych ludzi, ale pieniądze. Jakieś 2 mln Polaków powinni pojechać do Niemiec, stwierdzić, że nie zostali przyjęci, a w zamian otrzymać Niemiec wiele miliardów euro. Kij ma dwa końce!" - zakończył Marek Jakubiak.

LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook