Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Ludzie z KE oderwali się od rzeczywistości

05.05.2016

"Jakieś 2 mln Polaków powinni pojechać do Niemiec, stwierdzić, że nie zostali przyjęci, a w zamian otrzymać Niemiec wiele miliardów euro".

Na falach radiowej Jedynki Marek Jakubiak z ruchu Kukiz'15 tłumaczył, dlaczego politycy tego ugrupowanika nie mają zamiaru wziąć udziału w marszu KOD organizowanym 7 maja. "Nie mieszamy się w demonstracje – widać po stronie PO i Nowoczesnej, że tam jest już problem, czyj to marsz. Jeszcze się nie zaczął, a już się pokłócili. Nie bierzemy w tym udziału i uważamy, że ulica jest od demonstrowania innych emocji niż tych złych. Chcemy rozmawiać o konstytucji, a nie o tym, kto jest ważniejszy i przywiezie więcej ludzi" - podkreślił poseł.

Zapewnił tez, że politycy K'15 zaangażują się w prace nad nową konstytucją. "Chcielibyśmy, by w konstytucji zwiększyć rolę prezydenta – by w podobny sposób jak we Francji był osobą, która powołuje i odwołuje premiera. Konstytucja ma być demokratycznym dokumentem, który będzie nas traktował podmiotowo" - tłumaczył Jakubiak.

Ostro skomentował też propozycje Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć imigrantów, płaciły olbrzymie kary finansowe.

"Nie jesteśmy członkiem Komisji Europejskiej, tylko UE. Problem leży wśród ludzi, którzy od pewnego momentu lewitują, oderwali się od rzeczywistości. Co jutro wymyślą? Nie może być tak, że pani Merkel występuje publicznie, zaprasza tysiące ludzi do Niemiec, a jak jest problem, to oni będą dzielili lub karali. Być może trzeba zmienić system niemieckich socjali – to nie Niemcy ściągają tych ludzi, ale pieniądze. Jakieś 2 mln Polaków powinni pojechać do Niemiec, stwierdzić, że nie zostali przyjęci, a w zamian otrzymać Niemiec wiele miliardów euro. Kij ma dwa końce!" - zakończył Marek Jakubiak.

LL

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook