Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Facebooku, ogarnij się

05.11.2016

Facebook to fajny portal, z którego sam chętnie korzystam, ale chodzi o to, żeby zachowywał się według standardów - mówi poseł Jakubiak w rozmowie z "SE".

„Umieściłem na swoim profilu wpis, w którym ogłosiłem, że mam zamiar pojawić się z rodziną na Marszu Niepodległości, czy to się Facebookowi podoba, czy nie. Zilustrowałem to fotografią, na której było morze biało-czerwonych flag. Zbulwersowało mnie to, że takie zdjęcie umieszczone przez polskiego parlamentarzystę było powodem do interwencji administratora serwisu” - mówi przedsiębiorca i poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak w rozmowie z "Super Expressem" o blokadach na Facebooku.

Prowadzący wywiad zwrócił uwagę posłowi Kukiz '15, że Facebook jest prywatną firmą. - Tyle że Facebook musi wziąć pod uwagę, że Polska to nie Europa Zachodnia i jesteśmy wrażliwi na tym punkcie. Rozumiem, że portal posłużył się pewnego rodzaju wzorcem wolności słowa, tzn. jak w Niemczech kobiety były gwałcone przez imigrantów, to wszystkie media miały zakaz mówienia o tym. Natomiast w Polsce wolność słowa jest dosłowna i nawet jeśli Facebookowi nie podobają się biało-czerwone flagi, to nie powinien tego banować – odpowiedział Jakubiak.

- Facebook to fajny portal, z którego sam chętnie korzystam, ale chodzi o to, żeby zachowywał się według standardów - nie swoich, czyli amerykańskich czy innych - ale żeby się dopasował. Skoro ma tu oddział, to dobrze, żeby ktoś im podpowiedział, że skoro jest prywatną spółką, powinna zarabiać pieniądze, a nie brać się za robienie polityki. Mieszanie się do polityki sprawi, że czarny PR prędzej czy później odbije się na ich dochodach – przestrzega portal społecznościowy parlamentarzysta.

Przestrzegł, że Facebook musi zareagować, aby nie być posądzony o polityczne intrygi. - Myślę, że jest parę gorących głów i to szczególnie z terenu Polski, które zaczęły nazbyt utożsamiać swoje poglądy polityczne z tym, co robią zawodowo. Widać, że są tam osoby - dzieci korporacji - które przestały myśleć. Facebook musi reagować, bo te gorące głowy wprowadzą go w kanał, z którego wyjścia nie będzie – stwierdził.

- Skoro bowiem Facebook umożliwia mi swobodne wypowiadanie się, to proszę, żeby nie ograniczał mi takiej możliwości. Rozumiem, że pewna forma kontroli treści musi istnieć, żebyśmy zachowali jakiś poziom kultury. Tym bardziej że spora część użytkowników czuje się zupełnie anonimowa i może do woli obrażać innych. Ja nie chcę po prostu, żeby Facebook ograniczał moją możliwość wypowiadania się. Wybaczy pan, ale w zablokowanym wpisie nie ma żadnej podstawy mojej złej woli czy łamania jakichkolwiek zasad – ocenił Jakubiak.

[fot. youtube.com]

se.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 2. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 3. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 4. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 5. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook