Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: Nie budujmy teorii, że Tusk reprezentuje Polskę

13.03.2017

-Nasz błąd polega na romantycznym podejściu do ludzi. (...) Unia Europejska działa w ten sposób, że pan Tusk jest urzędnikiem europejskim pochodzenia polskiego. W latach 70.-80. było tak, że gdy ktoś mówił po polsku, to musiał być Polakiem. A dziś trzeba zejść na ziemię. Przypisywanie Tuskowi roli nadrzędnych, jeśli chodzi o jego pochodzenie, jest nietrafione- powiedział Marek Jakubiak (Kukiz'15), komentując w rozmowie z radiem tok fm wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

W ocenie posła K'15 Europa dwóch prędkości de facto istnieje już od jakiegoś czasu - choćby ze względu na funkcjonowanie strefy euro. -W tej całej dyskusji pomija się jeden zasadniczy fakt. (...) Jesteśmy ciągle niedofinansowanym państwem, nie mamy kapitału, musimy pożyczać pieniądze. Nikt Polski na Ural nie przeniesie, chodzi o stosunki w Europie, równouprawnienie wobec wszystkiego, co w UE się dzieje. Podmiotowość Polski powinna mieć miejsce- zaznaczył Jakubiak. 

Z kolei w wywiadzie dla TVP 1 ("Kwadrans polityczny"), Jakubiak deklarował, że Kukiz'15 nie podpisze się pod wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. -Chcą odwołać rząd, wiedząc, że tego nie zrobią. To krzyczenie dla samego krzyczenia, dla wywołania dymu. To samo przy odwołaniu Donalda Tuska - chcieli go odwołać, wiedząc, że to niemożliwe- stwierdził polityk. 

W sprawie Tuska Jakubiak dodawał: -Nie budujmy teorii, że reprezentuje Polskę. (...) Należy zejść na ziemię, zdeprecjonować jego rolę, a nie budować jego pozycję. PiS napompowało dziś Tuska jako wielkiego Polaka- zaznaczył.

fot. [You Tube]

pc/lw, tokfm.pl, TVP1

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook