Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: Nie budujmy teorii, że Tusk reprezentuje Polskę

13.03.2017

-Nasz błąd polega na romantycznym podejściu do ludzi. (...) Unia Europejska działa w ten sposób, że pan Tusk jest urzędnikiem europejskim pochodzenia polskiego. W latach 70.-80. było tak, że gdy ktoś mówił po polsku, to musiał być Polakiem. A dziś trzeba zejść na ziemię. Przypisywanie Tuskowi roli nadrzędnych, jeśli chodzi o jego pochodzenie, jest nietrafione- powiedział Marek Jakubiak (Kukiz'15), komentując w rozmowie z radiem tok fm wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

W ocenie posła K'15 Europa dwóch prędkości de facto istnieje już od jakiegoś czasu - choćby ze względu na funkcjonowanie strefy euro. -W tej całej dyskusji pomija się jeden zasadniczy fakt. (...) Jesteśmy ciągle niedofinansowanym państwem, nie mamy kapitału, musimy pożyczać pieniądze. Nikt Polski na Ural nie przeniesie, chodzi o stosunki w Europie, równouprawnienie wobec wszystkiego, co w UE się dzieje. Podmiotowość Polski powinna mieć miejsce- zaznaczył Jakubiak. 

Z kolei w wywiadzie dla TVP 1 ("Kwadrans polityczny"), Jakubiak deklarował, że Kukiz'15 nie podpisze się pod wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. -Chcą odwołać rząd, wiedząc, że tego nie zrobią. To krzyczenie dla samego krzyczenia, dla wywołania dymu. To samo przy odwołaniu Donalda Tuska - chcieli go odwołać, wiedząc, że to niemożliwe- stwierdził polityk. 

W sprawie Tuska Jakubiak dodawał: -Nie budujmy teorii, że reprezentuje Polskę. (...) Należy zejść na ziemię, zdeprecjonować jego rolę, a nie budować jego pozycję. PiS napompowało dziś Tuska jako wielkiego Polaka- zaznaczył.

fot. [You Tube]

pc/lw, tokfm.pl, TVP1

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook