Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: 500+ nie wystarczy

27.03.2017

Marek Jakubiak z Kukiz'15 odniósł się w programie „Sedno Sprawy” w Radio Plus do referendum mieszkańców Legionowa, którzy nie chcą przyłączenia do metropolii warszawskiej.

-To jest sposób na dywersyfikację zagrożenia przegranej w Warszawie i myślę, że pan Sasin, bo on jest tutaj autorem i prowadzącym ten projekt, powinien to przemyśleć. Czy przypadkiem nie będzie kolejnego blamażu tak, jak np. w sprawie Tuska. Mieszkańcy powiedzieli: „Odczepcie się od nas”- powiedział Jakubiak. Poseł pytany był również o Unię Europejską dwóch prędkości. -UE dwóch prędkości istnieje. To, czy ona będzie wpisana w deklarację, czy nie, to i tak ona istnieje. Bo jedni mają euro, inni nie. Jeżeli Europejski Bank Centralny w ciągu dwóch lat -według jego planów- bilion 500 miliardów euro ma wydrukować pod papiery dłużne, które następnie po dwóch latach mają być dla tych krajów umarzane, to oznacza, że oni mają pieniądze, a my nie- skwitował Jakubiak.

Poseł stwierdził, że z punktu widzenia biznesowego przyjecie euro może mieć sens. Lecz z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa systemu monetarnego w Polsce pozostawienie złotówki ma jeszcze większy sens. -I teraz możemy tylko dywagować, czy nam się to opłaca, czy nie. Na pewno posiadając euro szybkiej podążalibyśmy w kierunku rynków europejskich- stwierdził. Jego zdaniem powinniśmy jednak zostać przy złotówce i dbać o nią. -To znaczy powinniśmy produkować bardziej rentownie i sprzedawać bardziej rentownie- mówił poseł.

Jakubiak odniósł się również do polityki ministerstwa rodziny pod kątem młodych ludzi, których wciąż tak wielu przebywa za granicą. Według niego rząd powinien dbać o naszą młodzież, żeby nie wyjechała. -To jest kwintesencja rządzenia, a nie sprowadzanie z Ukrainy, Białorusi czy bóg wie skąd pracowników do pracy- zauważył. -PiS trwa ciągle w tym samym, co PO narozrabiała. Projekt Mieszkanie + jest ok, ale podstawą jest poprawić byt ekonomiczny Polaków, 500+ tego nie załatwi. Jak wiemy oni już pracują nad tym, żeby mniej płacić tego 500+, już kombinują jak zabierać- twierdzi poseł Kukiz'15.

Ostatnią kwestią podnoszą w rozmowie był stan polskiej armii. Jakubiak zauważył, że pan prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych powinien rozliczyć ministra obrony narodowej. -Ale dokładnie rozliczyć, a nie mówić tylko o wakatach, bo wakatów w armii jest mnóstwo, tylko pustych- powiedział poseł. Jakubiak zaznaczył, że prezydent wykonuje swoje zwierzchnictwo za pomocą ministra obrony narodowej i jeżeli on nie wykonuje swych obowiązków zgodnie z z jego zarządzeniami, to powinien zostać odwołany. -Pan prezydent powinien rozmawiać z panią premier na ten temat. Ja jestem byłym żołnierzem i doskonale rozumiem tych generałów. Oni chcą dowodzić armią. Minister obrony narodowej nie może dowodzić dywizją, kompanią czy batalionem, bo będzie chaos- podkreślił poseł Kukiz'15.

fot. [Fratria]

pc/ Radio Plus ('Sedno sprawy”)

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook