Jedynie prawda jest ciekawa

Jakubiak: 500+ nie wystarczy

27.03.2017

Marek Jakubiak z Kukiz'15 odniósł się w programie „Sedno Sprawy” w Radio Plus do referendum mieszkańców Legionowa, którzy nie chcą przyłączenia do metropolii warszawskiej.

-To jest sposób na dywersyfikację zagrożenia przegranej w Warszawie i myślę, że pan Sasin, bo on jest tutaj autorem i prowadzącym ten projekt, powinien to przemyśleć. Czy przypadkiem nie będzie kolejnego blamażu tak, jak np. w sprawie Tuska. Mieszkańcy powiedzieli: „Odczepcie się od nas”- powiedział Jakubiak. Poseł pytany był również o Unię Europejską dwóch prędkości. -UE dwóch prędkości istnieje. To, czy ona będzie wpisana w deklarację, czy nie, to i tak ona istnieje. Bo jedni mają euro, inni nie. Jeżeli Europejski Bank Centralny w ciągu dwóch lat -według jego planów- bilion 500 miliardów euro ma wydrukować pod papiery dłużne, które następnie po dwóch latach mają być dla tych krajów umarzane, to oznacza, że oni mają pieniądze, a my nie- skwitował Jakubiak.

Poseł stwierdził, że z punktu widzenia biznesowego przyjecie euro może mieć sens. Lecz z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa systemu monetarnego w Polsce pozostawienie złotówki ma jeszcze większy sens. -I teraz możemy tylko dywagować, czy nam się to opłaca, czy nie. Na pewno posiadając euro szybkiej podążalibyśmy w kierunku rynków europejskich- stwierdził. Jego zdaniem powinniśmy jednak zostać przy złotówce i dbać o nią. -To znaczy powinniśmy produkować bardziej rentownie i sprzedawać bardziej rentownie- mówił poseł.

Jakubiak odniósł się również do polityki ministerstwa rodziny pod kątem młodych ludzi, których wciąż tak wielu przebywa za granicą. Według niego rząd powinien dbać o naszą młodzież, żeby nie wyjechała. -To jest kwintesencja rządzenia, a nie sprowadzanie z Ukrainy, Białorusi czy bóg wie skąd pracowników do pracy- zauważył. -PiS trwa ciągle w tym samym, co PO narozrabiała. Projekt Mieszkanie + jest ok, ale podstawą jest poprawić byt ekonomiczny Polaków, 500+ tego nie załatwi. Jak wiemy oni już pracują nad tym, żeby mniej płacić tego 500+, już kombinują jak zabierać- twierdzi poseł Kukiz'15.

Ostatnią kwestią podnoszą w rozmowie był stan polskiej armii. Jakubiak zauważył, że pan prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych powinien rozliczyć ministra obrony narodowej. -Ale dokładnie rozliczyć, a nie mówić tylko o wakatach, bo wakatów w armii jest mnóstwo, tylko pustych- powiedział poseł. Jakubiak zaznaczył, że prezydent wykonuje swoje zwierzchnictwo za pomocą ministra obrony narodowej i jeżeli on nie wykonuje swych obowiązków zgodnie z z jego zarządzeniami, to powinien zostać odwołany. -Pan prezydent powinien rozmawiać z panią premier na ten temat. Ja jestem byłym żołnierzem i doskonale rozumiem tych generałów. Oni chcą dowodzić armią. Minister obrony narodowej nie może dowodzić dywizją, kompanią czy batalionem, bo będzie chaos- podkreślił poseł Kukiz'15.

fot. [Fratria]

pc/ Radio Plus ('Sedno sprawy”)

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook