Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: "To nie jest nasz projekt. PiS nie chce karania kobiet!"

04.10.2016

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki komentując w Radiu Zet wczorajszy „czarny protest” zwrócił uwagę na fakt, że „nikt w PiS nie jest za tym żeby karać za cokolwiek kobiety, które chciałyby dokonać aborcji, na przykład w wyniku gwałtu”. Dodał jednak, że „czarne protesty” abstrahują od danych, którymi dysponujemy dzisiaj w Polsce. Wynika z nich jasno, że 99 proc. aborcji w Polsce dotyczy dzieci z zespołem Downa.

"Spodziewałem się, że wyjdzie tyle osób. Być może nieumiejętnie prowadzimy komunikację w tym zakresie, ponieważ nie potrafimy przypomnieć, że to nie jest nasz projekt, tylko jest to projekt obywatelski" - mówił Jaki. 

Minister podkreślił, że wspomniany projekt, zakazujący całkowicie aborcji podoba mu się jako katolikowi, gdyż sam jest przeciwnikiem zabijania nienarodzonych dzieci. Stwierdził także, że jako polityk musi patrzeć na ten problem inaczej. "Muszę rozumieć, że moim zadaniem jest zagwarantowanie ochrony życia tak daleko, jak to jest możliwe, biorąc pod uwagę różne tendencje europejskie, gdzie aborcja jest niemalże na każdym etapie na życzenie. W związku z powyższym rozumiem też teorię wahadła i wiele naszych polityków, czołowych polityków też rozumie tą teorię" - mówił polityk.

Jaki dodał, że nie można zgadzać się na aborcję dzieci, które są zdolne do samodzielnego życia i to niemalże na każdym etapie ciąży. "Chcę powiedzieć, że mamy dzisiaj bardzo poważny problem, 99 proc. aborcji w Polsce to są aborcje dzieci z zespołem Downa. Problem polega na tym, że większość tych aborcji jest dokonywanych w piątym, siódmym miesiącu ciąży wtedy, kiedy dziecko jest zdolne do samodzielnego życia. I dochodzi do takich przypadków, jak na przykład w Warszawie czy we Wrocławiu, że dziecko przeżywa aborcję i dwadzieścia minut w misce umiera i nikt mu nie chce pomóc" - przypomniał Patryk Jaki.

kk/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook