Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: "To nie jest nasz projekt. PiS nie chce karania kobiet!"

04.10.2016

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki komentując w Radiu Zet wczorajszy „czarny protest” zwrócił uwagę na fakt, że „nikt w PiS nie jest za tym żeby karać za cokolwiek kobiety, które chciałyby dokonać aborcji, na przykład w wyniku gwałtu”. Dodał jednak, że „czarne protesty” abstrahują od danych, którymi dysponujemy dzisiaj w Polsce. Wynika z nich jasno, że 99 proc. aborcji w Polsce dotyczy dzieci z zespołem Downa.

"Spodziewałem się, że wyjdzie tyle osób. Być może nieumiejętnie prowadzimy komunikację w tym zakresie, ponieważ nie potrafimy przypomnieć, że to nie jest nasz projekt, tylko jest to projekt obywatelski" - mówił Jaki. 

Minister podkreślił, że wspomniany projekt, zakazujący całkowicie aborcji podoba mu się jako katolikowi, gdyż sam jest przeciwnikiem zabijania nienarodzonych dzieci. Stwierdził także, że jako polityk musi patrzeć na ten problem inaczej. "Muszę rozumieć, że moim zadaniem jest zagwarantowanie ochrony życia tak daleko, jak to jest możliwe, biorąc pod uwagę różne tendencje europejskie, gdzie aborcja jest niemalże na każdym etapie na życzenie. W związku z powyższym rozumiem też teorię wahadła i wiele naszych polityków, czołowych polityków też rozumie tą teorię" - mówił polityk.

Jaki dodał, że nie można zgadzać się na aborcję dzieci, które są zdolne do samodzielnego życia i to niemalże na każdym etapie ciąży. "Chcę powiedzieć, że mamy dzisiaj bardzo poważny problem, 99 proc. aborcji w Polsce to są aborcje dzieci z zespołem Downa. Problem polega na tym, że większość tych aborcji jest dokonywanych w piątym, siódmym miesiącu ciąży wtedy, kiedy dziecko jest zdolne do samodzielnego życia. I dochodzi do takich przypadków, jak na przykład w Warszawie czy we Wrocławiu, że dziecko przeżywa aborcję i dwadzieścia minut w misce umiera i nikt mu nie chce pomóc" - przypomniał Patryk Jaki.

kk/wPolityce.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook