Jedynie prawda jest ciekawa

Jaki ostro po gwałcie na Polce we Włoszech: „Dla tych bydlaków powinna być kara śmierci"

27.08.2017

Za #rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Wiceminister Patryk Jaki w ostrych słowach skomentował brutalny gwałt na Polce i pobicie jej męża. Napisał, że dla przestępców, którzy dopuścili się takiego zachowania powinna być kara śmierci poprzedzona torturami.

26-letnia Polka i jej mąż zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Polacy zostali też ograbieni.

W związku z brutalną napaścią na naszych rodaków polskie służby konsularne podjęły natychmiastowe działania w celu pomocy poszkodowanym oraz ich rodzinie.

– Konsul uda się w niedzielę do Rimini, aby odwiedzić pokrzywdzonych w szpitalu. Spotka się także z władzami miasta i policją w celu zaakcentowania naszych oczekiwań co do szybkiego i rzetelnego śledztwa oraz jak najszybszego ujęcia i osądzenia sprawców – zapowiedział wcześniej przedstawiciel resortu spraw zagranicznych.

ac / twtitter

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook