Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Nikt, kto ma coś wspólnego z tą sprawą, nie może spać spokojnie

28.08.2016

Patryk Jaki podkreślił, że prokuratura wreszcie zabrała się za zbadanie sprawy reprywatyzacji w stolicy.

Mogłaby to być akcja polityczna, jeżeli nie było twardego zakotwiczenia w faktach. Pan przewodniczący Neumann mówi jakby nic się stało. Podczas rządów PO w Warszawie stracono nie jedną, ale setki działek. Jeden z prawników za 50 zł wykupił prawo do nieruchomości do działki która była warta miliony. Wywłaszczono ponad 20 tys. osób - mówił o aferze reprywatyzacyjnej w stolicy Patryk Jaki w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN 24.

Jeżeli Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi, że nic nie wiedziała, to właśnie jest akcja polityczna i próba zamydlania oczu. Haniebne kłamstwo - stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki podkreślił, że prokuratura wreszcie zabrała się za zbadanie sprawy reprywatyzacji w stolicy.

Nikt, kto ma coś wspólnego z tą sprawą, nie może spać spokojnie - podkreślił.

Wiceminister sprawiedliwości przypomniał, powołując się na cytat z „Gazety Wyborczej”, żesprawa reprywatyzacji się przeciągała, kiedy do władzy dochodziło PiS, lepsze czasy dla handlujących roszczeniami przyszły za czasów PO - powiedział w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN 24 Patryk Jaki.

Sama idea reprywatyzacji jest dobra, zwracanie właścicielom ich działek powinno być zasadą demokratycznego państwa prawa - mówił Jaki. Wskazał jednak, że pojawiła się grupa ludzi, którzy dokonywali nadużyć przy reprywatyzacji.

Podkreślił, że problem reprywatyzacji polegał na tym, że urzędnicy podlegli Hannie Gronkiewicz Waltz, którzy nie mieli do tego uprawnień odzyskiwali nieruchomości.

Nie wierzę w to, że Hannie Gronkiewicz-Waltz o niczym nie wiedziała. Dyrektor, który był za to odpowiedzialny, przez lata był przez nią zwolniony z obowiązku składania oświadczenia majątkowego - mówił.

Przypomniał, że Lech Kaczyński kiedy był prezydentem Warszawy wstrzymał wiele kontrowersyjnych decyzji reprywatyzacyjnych, które później Hanna Gronkiewicz-Waltz wycofywała.

Na razie działa prokuratura, jeżeli ona nie poradzi sobie ze sprawą, będę zwolennikiem, że sprawą reprywatyzacji zajęła się komisja śledcza - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

[fot. youtube.com]

wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook