Jedynie prawda jest ciekawa


Jak uratować zranione PO-lemingi?

29.08.2012

Wciąż jeszcze rozpaczliwie zaklinają rzeczywistość. Nie, to nie jest wina Tuska, to nie Platformy wina. To PiS zawinił, bo rządził przez 2 lata i ten straszny Kaczyński, tak podzielił Polskę - pisze Janusz Wojciechowski.

Jeszcze rozpaczliwie zaklinają rzeczywistość, ale już wiedzą, że swoje polityczne uczucia ulokowali źle.

Zranione PO-lemingi cierpią.

Już wiedzą, że w partii miłości nie ma miłości. Już widzą tę Trzecią Rzeczpospolitą kolegów Skarbu Państwa. Już do nich dotarło, że wyspa nie jest zielona jak Teneryfa, a raczej sucha jak Gran Canaria. Już pojmują, że nie ma do czego wracać z Anglii. Już ten i ów dostał w tyłek, gdy próbował rozwinąć skrzydła, już wie, że są układy, na które nie ma rady i że wyżej własnych czterech liter nie podskoczysz.

Już rozumieją swój błąd, ale sami przed sobą nie chcą się do niego przyznać.

Wciąż jeszcze rozpaczliwie zaklinają rzeczywistość. Nie, to nie jest wina Tuska, to nie Platformy wina. To PiS zawinił, bo rządził przez 2 lata i ten straszny Kaczyński, tak podzielił Polskę.

Są inteligentni, widzą kłamstwa smoleńskie i absurd pancernej brzozy, ale na każde pytanie o Smoleńsk wybuchają wściekłością – ten oszołom Macierewicz! Gdzież by tam zamach - w Rosji?

Widzą aferę Amber Gold, ale odwracają od niej głowę – nie, to paru naiwnych, pazernych dziadków dało się nabrać sprytnym biznesmenom. Rydzyk – ten dopiero oszukał ludzi! I będą rozliczać pieniądze, których sami nie dawali, ani z własnej, ani z publicznej kieszeni. Nie maja ani jednego pokrzywdzonego, który by się skarżył, ani jednego, który czułby się oszukany – a dyszą – Rydzyk oszukuje!

Nawet w obliczu takiego wydarzenia, gdy były członek PO zabił działacza Prawa i Sprawiedliwości, wmawiają sobie i wszystkim – nie, to nie Platforma, to ten PiS, to ta straszna pisowska nienawiść!

Aż mi ich żal...

Nie bardzo wiadomo, jak teraz z nimi postępować. Perswadować, tłumaczyć – dostają wścieklizny. Ironizować, rozbrajać śmiechem – gotowi są do gardła skoczyć. Odwrócić się od nich, lekceważyć - popadną w psychozę. Ja paru co bardziej agresywnych PO-lemingów na moim blogu zbanowałem, a teraz się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem. Może niech oni lepiej wykrzyczą, wyrzucą z siebie całą tą swoja agresję i złość, bo jak im się zatka ten wentyl, jak w nich ta agresja zalegnie i się zapiecze, może się pojawić syndrom Cyby.

Chciałbym bardzo pomóc PO-lemingom w wydobyciu się z tego psychicznego zniewolenia. Większość z nich to przecież dobrzy, wrażliwi ludzie. Gdy tylko napiszę coś o zwierzętach albo o wspomnieniach z wiejskiego dzieciństwa – tak łatwo się wzruszają. Jak kochają, to całym sercem, całą duszą – i tak właśnie pokochali Platformę i Tuska, a teraz przeżywają ból zranionego uczucia.

Nie jestem psychologiem, nie wiem jak się pomaga ludziom w wyjściu z traumy. Może trzeba więcej zrozumienia, łagodności, współczucia?

A państwo co o tym sądzą? Jak uratować te zranione dusze?

Janusz Wojciechowski

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook