Jedynie prawda jest ciekawa


Jak szefowie policji w knajpie posła Platformy biesiadowali

16.01.2013

Dzisiejszy Super Express opisuje naradę kierownictwa policji z udziałem szefostwa ministerstwa spraw wewnętrznych. Na pierwszy rzut oka żadna sensacja. Wszak takie narady nie są ani czymś nowym, ani nadzwyczajnym.

W pracy policji to sprawa rutynowa chciałoby się rzec. Ale wczytując się w opisane przez dziennik szczegóły dowiadujemy się ciekawych rzeczy stawiających wysokich urzędników i funkcjonariuszy w nienajlepszym świetle.

Otóż szefowie policji, z Komendantem Głównym i kierownictwem MSW na czele, po intensywnych naradach biesiadowali w karczmie należącej do posła PO. Jak informuje SE bawili się tam na zaproszenie posła. Rzecznik Komendanta Głównego Policji twierdzi, że nie wiedział, że właścicielem karczmy jest poseł rządzącej partii.

W takim razie trzeba zapytać czy policjanci nie dokonali wcześniej rutynowego rozpoznania miejsca w którym biesiadowało ich kierownictwo i szefostwo MSW. Być może wyczuwając niestosowność przyjmowania zaproszenia od posła-milionera, policjanci uciekają się do pierwszego przychodzącego im na myśl tłumaczenia. Ale także te wyjaśnienia wcale tej instytucji chluby nie przynoszą. Co by się stało, gdyby okazało się, że karczma należy do osoby ze świata przestępczego, osoby skazanej, czy wobec której policja prowadzi działania operacyjne? Nie jest też żadnym tłumaczeniem, że kolacja miała charakter prywatny, skoro odbywała się w ramach służbowego wyjazdu i część kosztów kolacji została pokryta z budżetu policji.

W dobrze funkcjonującym państwie spotkanie takiego grona (Komendant Główny Policji, komendanci wojewódzcy, kierownictwo MSW) powinno być odpowiednio zabezpieczone pod każdym względem i powinno odbywać się w miejscach, które nie budzą najmniejszych wątpliwości. A tak możemy pytać o stopień zblatowania polityka rządzącej partii, przy okazji biznesmena, z szefostwem policji. Od urzędników i funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa należy wymagać przestrzegania elementarnych standardów.

W 2009 wybuch skandal, kiedy okazało się, że na imprezie organizowanej przez Fundację Wsparcia Policjantów, obok wiceszefa MSWiA gen. Adama Rapackiego, ówczesnego Komendanta Głównego Policji i Komendanta stołecznej policji, bawił się chiński biznesmen. Media informowały, że był on także sponsorem tej imprezy. Kontrolerzy MSWiA nie byli w stanie ustalić listy sponsorów, ponieważ darczyńcy nie wyrazili zgody na ujawnienie danych osobowych. Po kilkunastu dniach sprawa przycichła. Brak konsekwencji personalnych spowodował, że szefowie policji niczego się nie nauczyli. Czy i tym razem ich zwierzchnicy policji uznają, że wszystko było w porządku? Znając standardy tej ekipy, a w zasadzie ich brak, to niestety pewnie tak będzie.

Marcin Mastalerek
[fot. PAP/J.Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook