Jedynie prawda jest ciekawa


Jak Platforma wydaje pieniądze z budżetu?

17.06.2013

Doniesienia medialne o wydatkach partyjnych, które miały uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość, jak się wydaje, dobijają Platformę - pisze Zbigniew Kuźmiuk.

Gazeta Wyborcza opublikowała blisko tydzień temu tekst „Jak PiS i PO wydają pieniądze z budżetu” i dwa dni temu kolejny „Eksperci, spa i artyści-na to wydają partie” o wydatkach SLD, Ruchu Palikota i PSL pochodzących ze środków budżetowych.

Szczególnie tekst sprzed tygodnia był pomyślany jako kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość. Wiem coś na ten temat, bo sam zostałem zaproszony aż do dwóch audycji (radiowa Trójka i program Tak jest w TVN 24), w których to szczegółowo zostałem odpytany z wydatków mojej partii.

Dziennikarze w sposób szczególny skupili na wydatkach na ochronę Jarosława Kaczyńskiego i widziałem po ich twarzach, że nie przekonuje ich tłumaczenie, że to właśnie nasz prezes był celem mordercy z Łodzi, który zamordował asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, a drugiemu poderżnął gardło i tylko natychmiastowa interwencja strażników miejskich, uratowała mu życie.

Ba nie przekonywało ich także i to, że ten człowiek (jak zeznał w czasie prokuratorskiego dochodzenia), wcześniej 10 kwietnia był na Krakowskim Przedmieściu i chciał zastrzelić Jarosława Kaczyńskiego, a od tego zamiaru odstąpił, tylko ze względu na solidną ochronę prezesa.

2. Byłem odpytywany szczegółowo z wydatków na ekspertów i przygotowane przez nich opracowania, specjalistów od marketingu politycznego, a także wydatków na zakup usług od firm którymi kierują znani dziennikarze.

Także i w tym przypadku, prowadzących wywiady w mediach nie interesowało specjalnie to, że dziennikarze pomagali nam w przygotowaniu i prowadzili kilka najważniejszych paneli dyskusyjnych poświęconych gospodarce, rynkowi pracy i systemowi ubezpieczeń społecznych i mocno sugerowali, że takie zaangażowanie oznacza utratę wiarygodności dziennikarskiej.

I tym razem nie dawano wiary moim wyjaśnieniem, że w związku z ograniczonym czasem debat i dużą liczbą ekspertów biorących w nich udział, ich prowadzenie trzeba było powierzyć profesjonalistom i dziennikarze najlepiej nadawali się do tej roli.

3. Minęło parę dni i okazało się, że to nie w wydatkach Prawa i Sprawiedliwości, można doszukać się sensacji ale właśnie w wydatkach rządzącej Platformy.

Platforma i tak jest w zdecydowanie lepszej sytuacji niż partie opozycyjne, bo jej emanacja w rządzie czyli poszczególni ministrowie są wpierani merytorycznie i PR-owo, przez tabuny ludzi zatrudnianych na etatach w poszczególnych resortach ale także przez firmy którym zleca się takie usługi.

Do tej pory pamiętana jest decyzja premiera Tuska i jego najbliższego otoczenia, który już na początku swojej pierwszej kadencji wyrzucił ze swojej Kancelarii bibliotekę, żeby tylko znaleźć miejsce dla armii PR-owców.

4. Mimo tego ogromnego rządowego marketingowego wsparcia dla Platformy, okazuje się, że także wydatki partyjne opiewające na miliony złotych, są przeznaczone na wsparcie PR-owe.

Ale w ostatnich dniach pojawiły się w mediach informacje, że wydatkach partyjnych pojawiła się kwota 250 tys. zł na luksusowe i drogie ubrania, jak można się domyślać dla prominentnych członków tej partii i kolejne dziesiątki tysięcy na stylistów, którzy im radzili jak je nosić.

W roku 2012 blisko 100 tys. zł trafiło do znanej firmy warszawskiej zajmującej się dostawami dobrych win i jeszcze lepszych cygar i dopiero teraz okazuje się jak wartościowym ministrem był były szef resortu sportu Mirosław Drzewiecki, bo to on wcześniej zajmował się aprowizacją w Platformie.

Jeszcze bardziej bulwersujące są wydatki partyjne na rzecz nocnego erotycznego klubu czy też wydatki na 30-krotne wynajęcie boiska piłkarskiego dla premiera i jego kolegów na uprawianie ulubionego sportu.

Doniesienia medialne o wydatkach partyjnych które miały uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość, jak się wydaje dobijają Platformę.

Zbigniew Kuźmiuk

[Fot. autobustuska.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook