Jedynie prawda jest ciekawa

Jak maskuje się przebiegły faszysta?

10.11.2012

Piotr Gociek w cotygodniowym przeglądzie prasy w "Uważam Rze" kąśliwie analizuje doniesienia prasy nt. zbliżającego się Marszu Niepodległości.

Publicysta pisze np. o brunatnej mapie Polski, którą opublikowała Gazeta Wyborcza, aby ostrzec Polaków, skąd na marsz mogą zjawić się faszyści.

"Najciekawsze jednak było opisanie przez „Wybgazetę", jak to się polscy faszyści maskują. Otóż od dawnych, łatwo identyfikowalnych faszystów nie różnią się niczym - nie zmienili oni poglądów, ale... doskonale się dziś maskują! Przebierają! Wyglądają normalnie! Noszą garnitury, dżinsy, chodzą do Coffe Heaven i Starbucksa, kupują książki w Empiku, pracują w korpo jak gdyby nigdy nic, ale w głębi pozostali ohydnymi faszystami."

Publicysta wskazuje też, że - dla "równowagi" - media głównego nurtu popierają inny marsz, prezydencki.

"W tej trudnej sytuacji bardzo cenną inicjatywa wydaje się konkurencyjny wobec „faszystowskiego" marsz organizowany w niedzielę przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ponieważ organizują go i wspierają go osoby, które zawsze miały szczere, liberalne, lewicowe i wolnościowe przekonania, jak Roman Giertych, łatwo będzie odróżnić kto faszysta, a kto nie. Ludzie idący za prezydentem – to uczciwi Polacy. A ci z marszu niepodległości – faszyści. Wystarczy teraz nagrać ich kamerami ABW i już będzie można rozpocząć prewencyjne odławianie" - pisze Piotr Gociek.

uwazamrze.pl/run

fot. G. Stachacz

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook