Jedynie prawda jest ciekawa


Jak Krytyka Polityczna wylądowała na śmietniku

15.11.2011

To środowisko działa na mnie odrzucająco. To kolejna antypolska grupa działająca w kraju – tak o Krytyce Politycznej mówi były działacz opozycji antykomunistycznej, Andrzej Gwiazda. W jego odczuciu KP jest dotowana przez państwo, ponieważ dziś władza też jest antypolska.

Andrzej Gwiazda, były działacz opozycji z czasów PRL, pytany o ocenę środowiska Krytyki Politycznej przyznaje, że nie zna dobrze jego twórczości, ponieważ nie jest w stanie czytać publikacji KP. - Raz zacząłem czytać Krytykę Polityczną. Wylądowała w śmietniku – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że trudno mu zakwalifikować lidera tego środowiska, Sławomira Siekrakowskiego (na zdj.). - To takie popłuczyny po komunie, ale on sam jest zdaje się za młody, żeby mieć związki z władzą PRL.

Gwiazda pytany o ostatnie zaangażowanie Krytyki Politycznej w związku z obchodami święta 11 listopada przyznaje, że „zaproszenie niemieckich zadymiarzy to sprawa specyficzna” dla tego środowiska. - Ono mnie odrzuca. To kolejna grupa zdecydowanie antypolska, prezentująca wrogość w stosunku do Polski, państwa polskiego. Ona zaprasza Niemców, żeby rozbić Marsz Niepodległości. Szkoda, że nie zaprosili Komsomolców. Takie zestawienie byłoby bardzo na miejscu – mówi nasz rozmówca.

Były opozycjonista zaznacza, że nie dziwią go dotacje finansowe dla Krytyki. - To środowisko jest dziś mocno wspierane przez państwo. Użytkuje lokal miejski na preferencyjnych warunkach, otrzymuje wiele dotacji. To mnie nie dziwi. Platforma Obywatelska też jest antypolska. Te środowiska mają wspólne interesy – kwituje nasz rozmówca.

saż
[fot. PAP/Maciej Chmiel]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook