Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jak Krytyka Polityczna wylądowała na śmietniku

15.11.2011

To środowisko działa na mnie odrzucająco. To kolejna antypolska grupa działająca w kraju – tak o Krytyce Politycznej mówi były działacz opozycji antykomunistycznej, Andrzej Gwiazda. W jego odczuciu KP jest dotowana przez państwo, ponieważ dziś władza też jest antypolska.

Andrzej Gwiazda, były działacz opozycji z czasów PRL, pytany o ocenę środowiska Krytyki Politycznej przyznaje, że nie zna dobrze jego twórczości, ponieważ nie jest w stanie czytać publikacji KP. - Raz zacząłem czytać Krytykę Polityczną. Wylądowała w śmietniku – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że trudno mu zakwalifikować lidera tego środowiska, Sławomira Siekrakowskiego (na zdj.). - To takie popłuczyny po komunie, ale on sam jest zdaje się za młody, żeby mieć związki z władzą PRL.

Gwiazda pytany o ostatnie zaangażowanie Krytyki Politycznej w związku z obchodami święta 11 listopada przyznaje, że „zaproszenie niemieckich zadymiarzy to sprawa specyficzna” dla tego środowiska. - Ono mnie odrzuca. To kolejna grupa zdecydowanie antypolska, prezentująca wrogość w stosunku do Polski, państwa polskiego. Ona zaprasza Niemców, żeby rozbić Marsz Niepodległości. Szkoda, że nie zaprosili Komsomolców. Takie zestawienie byłoby bardzo na miejscu – mówi nasz rozmówca.

Były opozycjonista zaznacza, że nie dziwią go dotacje finansowe dla Krytyki. - To środowisko jest dziś mocno wspierane przez państwo. Użytkuje lokal miejski na preferencyjnych warunkach, otrzymuje wiele dotacji. To mnie nie dziwi. Platforma Obywatelska też jest antypolska. Te środowiska mają wspólne interesy – kwituje nasz rozmówca.

saż
[fot. PAP/Maciej Chmiel]
CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook