Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jak Krytyka Polityczna wylądowała na śmietniku

15.11.2011

To środowisko działa na mnie odrzucająco. To kolejna antypolska grupa działająca w kraju – tak o Krytyce Politycznej mówi były działacz opozycji antykomunistycznej, Andrzej Gwiazda. W jego odczuciu KP jest dotowana przez państwo, ponieważ dziś władza też jest antypolska.

Andrzej Gwiazda, były działacz opozycji z czasów PRL, pytany o ocenę środowiska Krytyki Politycznej przyznaje, że nie zna dobrze jego twórczości, ponieważ nie jest w stanie czytać publikacji KP. - Raz zacząłem czytać Krytykę Polityczną. Wylądowała w śmietniku – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że trudno mu zakwalifikować lidera tego środowiska, Sławomira Siekrakowskiego (na zdj.). - To takie popłuczyny po komunie, ale on sam jest zdaje się za młody, żeby mieć związki z władzą PRL.

Gwiazda pytany o ostatnie zaangażowanie Krytyki Politycznej w związku z obchodami święta 11 listopada przyznaje, że „zaproszenie niemieckich zadymiarzy to sprawa specyficzna” dla tego środowiska. - Ono mnie odrzuca. To kolejna grupa zdecydowanie antypolska, prezentująca wrogość w stosunku do Polski, państwa polskiego. Ona zaprasza Niemców, żeby rozbić Marsz Niepodległości. Szkoda, że nie zaprosili Komsomolców. Takie zestawienie byłoby bardzo na miejscu – mówi nasz rozmówca.

Były opozycjonista zaznacza, że nie dziwią go dotacje finansowe dla Krytyki. - To środowisko jest dziś mocno wspierane przez państwo. Użytkuje lokal miejski na preferencyjnych warunkach, otrzymuje wiele dotacji. To mnie nie dziwi. Platforma Obywatelska też jest antypolska. Te środowiska mają wspólne interesy – kwituje nasz rozmówca.

saż
[fot. PAP/Maciej Chmiel]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook