Jedynie prawda jest ciekawa


Jak Krytyka Polityczna wylądowała na śmietniku

15.11.2011

To środowisko działa na mnie odrzucająco. To kolejna antypolska grupa działająca w kraju – tak o Krytyce Politycznej mówi były działacz opozycji antykomunistycznej, Andrzej Gwiazda. W jego odczuciu KP jest dotowana przez państwo, ponieważ dziś władza też jest antypolska.

Andrzej Gwiazda, były działacz opozycji z czasów PRL, pytany o ocenę środowiska Krytyki Politycznej przyznaje, że nie zna dobrze jego twórczości, ponieważ nie jest w stanie czytać publikacji KP. - Raz zacząłem czytać Krytykę Polityczną. Wylądowała w śmietniku – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że trudno mu zakwalifikować lidera tego środowiska, Sławomira Siekrakowskiego (na zdj.). - To takie popłuczyny po komunie, ale on sam jest zdaje się za młody, żeby mieć związki z władzą PRL.

Gwiazda pytany o ostatnie zaangażowanie Krytyki Politycznej w związku z obchodami święta 11 listopada przyznaje, że „zaproszenie niemieckich zadymiarzy to sprawa specyficzna” dla tego środowiska. - Ono mnie odrzuca. To kolejna grupa zdecydowanie antypolska, prezentująca wrogość w stosunku do Polski, państwa polskiego. Ona zaprasza Niemców, żeby rozbić Marsz Niepodległości. Szkoda, że nie zaprosili Komsomolców. Takie zestawienie byłoby bardzo na miejscu – mówi nasz rozmówca.

Były opozycjonista zaznacza, że nie dziwią go dotacje finansowe dla Krytyki. - To środowisko jest dziś mocno wspierane przez państwo. Użytkuje lokal miejski na preferencyjnych warunkach, otrzymuje wiele dotacji. To mnie nie dziwi. Platforma Obywatelska też jest antypolska. Te środowiska mają wspólne interesy – kwituje nasz rozmówca.

saż
[fot. PAP/Maciej Chmiel]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook