Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jak Krytyka Polityczna wylądowała na śmietniku

15.11.2011

To środowisko działa na mnie odrzucająco. To kolejna antypolska grupa działająca w kraju – tak o Krytyce Politycznej mówi były działacz opozycji antykomunistycznej, Andrzej Gwiazda. W jego odczuciu KP jest dotowana przez państwo, ponieważ dziś władza też jest antypolska.

Andrzej Gwiazda, były działacz opozycji z czasów PRL, pytany o ocenę środowiska Krytyki Politycznej przyznaje, że nie zna dobrze jego twórczości, ponieważ nie jest w stanie czytać publikacji KP. - Raz zacząłem czytać Krytykę Polityczną. Wylądowała w śmietniku – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. Zaznacza, że trudno mu zakwalifikować lidera tego środowiska, Sławomira Siekrakowskiego (na zdj.). - To takie popłuczyny po komunie, ale on sam jest zdaje się za młody, żeby mieć związki z władzą PRL.

Gwiazda pytany o ostatnie zaangażowanie Krytyki Politycznej w związku z obchodami święta 11 listopada przyznaje, że „zaproszenie niemieckich zadymiarzy to sprawa specyficzna” dla tego środowiska. - Ono mnie odrzuca. To kolejna grupa zdecydowanie antypolska, prezentująca wrogość w stosunku do Polski, państwa polskiego. Ona zaprasza Niemców, żeby rozbić Marsz Niepodległości. Szkoda, że nie zaprosili Komsomolców. Takie zestawienie byłoby bardzo na miejscu – mówi nasz rozmówca.

Były opozycjonista zaznacza, że nie dziwią go dotacje finansowe dla Krytyki. - To środowisko jest dziś mocno wspierane przez państwo. Użytkuje lokal miejski na preferencyjnych warunkach, otrzymuje wiele dotacji. To mnie nie dziwi. Platforma Obywatelska też jest antypolska. Te środowiska mają wspólne interesy – kwituje nasz rozmówca.

saż
[fot. PAP/Maciej Chmiel]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook