Jedynie prawda jest ciekawa


"Jak Komorowski przegra, to zapoluje na lwy przed Pałacem"

18.04.2015

Latający Klub Dwójki żartował w piątkowy wieczór z prezydenckiej kampanii.

W trakcie piątkowego programu "Latający Klub 2" nie zabrakło kabaretowych wątków związanych z kampanią wyborczą i prezydentem Komorowskim. Robert Górski z Kabaretu Moralnego niepokoju żartował: "Prezydent Komorowski wrócił do myślistwa - czytałem, że to tylko sztab obiecywał, a on podobno poszedł do lasu i pieprznął wiewiórkę... Bo polowanie zaczyna się od zająca wzwyż, a wiewiórka... Byle co zabić" - śmiał się na antenie telewizyjnej Dwójki.

I dodawał: "Jak przegra wybory, to zacznie napieprzać tak, że odstrzeli te dwa lwy, konia pod Poniatowskim... Tomasz Lis się martwi, co będzie..."

Dostało się też innym kandydatom. Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru drwił z plakatu, na którym Paweł Kukiz jest ubrany w garnitur. "Podobno w Opolu sprzedano jeden garnitur. Jak nie przejdzie do drugiej tury, to garnitur... Jarosław Kuźniar już by wiedział, co z nim zrobić wtedy..."

Z kolei gościem specjalnym kabaretonu był... "Antoni Macierewicz", który prowadził komisję śledczą ws. zlustrowania polskiej sceny kabaretowej. "To czyrak na zdrowym organizmie polskiej rozrywki. (...) Panie Wójcik, czasy się zmieniają, prezesi TVP również, a pan ciągle tutaj... Panie Wójcik, dla pana może to i błahostka, ale my mamy zapisane, że 10 kwietnia 2012 roku dostał się pan do telewizji przez łóżko - czy to prawda?" - dopytywał aktor grający byłego minsitra.

A kabareciarze przedstawiali kolejnych kandydatów: "Czy z Lublina startuje jakiś kandydat? Marian Kowalski! Zebrał ponad 100 tys. podpisów, a Anna Grodzka nie - dlaczego? Ciężko powiedzieć, czym ona się zajmuje... Pan Grzegorz Braun - bezpartyjny, taki trochę agresywny. Jest Jacek Wilk - o, ten to dostanie strzała od Komorowskiego jak nic..." - śmiali się.

LL

[Fot. TVP]

svl, TVP2

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook