Jedynie prawda jest ciekawa


"Jak Komorowski przegra, to zapoluje na lwy przed Pałacem"

18.04.2015

Latający Klub Dwójki żartował w piątkowy wieczór z prezydenckiej kampanii.

W trakcie piątkowego programu "Latający Klub 2" nie zabrakło kabaretowych wątków związanych z kampanią wyborczą i prezydentem Komorowskim. Robert Górski z Kabaretu Moralnego niepokoju żartował: "Prezydent Komorowski wrócił do myślistwa - czytałem, że to tylko sztab obiecywał, a on podobno poszedł do lasu i pieprznął wiewiórkę... Bo polowanie zaczyna się od zająca wzwyż, a wiewiórka... Byle co zabić" - śmiał się na antenie telewizyjnej Dwójki.

I dodawał: "Jak przegra wybory, to zacznie napieprzać tak, że odstrzeli te dwa lwy, konia pod Poniatowskim... Tomasz Lis się martwi, co będzie..."

Dostało się też innym kandydatom. Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru drwił z plakatu, na którym Paweł Kukiz jest ubrany w garnitur. "Podobno w Opolu sprzedano jeden garnitur. Jak nie przejdzie do drugiej tury, to garnitur... Jarosław Kuźniar już by wiedział, co z nim zrobić wtedy..."

Z kolei gościem specjalnym kabaretonu był... "Antoni Macierewicz", który prowadził komisję śledczą ws. zlustrowania polskiej sceny kabaretowej. "To czyrak na zdrowym organizmie polskiej rozrywki. (...) Panie Wójcik, czasy się zmieniają, prezesi TVP również, a pan ciągle tutaj... Panie Wójcik, dla pana może to i błahostka, ale my mamy zapisane, że 10 kwietnia 2012 roku dostał się pan do telewizji przez łóżko - czy to prawda?" - dopytywał aktor grający byłego minsitra.

A kabareciarze przedstawiali kolejnych kandydatów: "Czy z Lublina startuje jakiś kandydat? Marian Kowalski! Zebrał ponad 100 tys. podpisów, a Anna Grodzka nie - dlaczego? Ciężko powiedzieć, czym ona się zajmuje... Pan Grzegorz Braun - bezpartyjny, taki trochę agresywny. Jest Jacek Wilk - o, ten to dostanie strzała od Komorowskiego jak nic..." - śmiali się.

LL

[Fot. TVP]

svl, TVP2

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook