Jedynie prawda jest ciekawa

"Jak Komorowski przegra, to zapoluje na lwy przed Pałacem"

18.04.2015

Latający Klub Dwójki żartował w piątkowy wieczór z prezydenckiej kampanii.

W trakcie piątkowego programu "Latający Klub 2" nie zabrakło kabaretowych wątków związanych z kampanią wyborczą i prezydentem Komorowskim. Robert Górski z Kabaretu Moralnego niepokoju żartował: "Prezydent Komorowski wrócił do myślistwa - czytałem, że to tylko sztab obiecywał, a on podobno poszedł do lasu i pieprznął wiewiórkę... Bo polowanie zaczyna się od zająca wzwyż, a wiewiórka... Byle co zabić" - śmiał się na antenie telewizyjnej Dwójki.

I dodawał: "Jak przegra wybory, to zacznie napieprzać tak, że odstrzeli te dwa lwy, konia pod Poniatowskim... Tomasz Lis się martwi, co będzie..."

Dostało się też innym kandydatom. Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru drwił z plakatu, na którym Paweł Kukiz jest ubrany w garnitur. "Podobno w Opolu sprzedano jeden garnitur. Jak nie przejdzie do drugiej tury, to garnitur... Jarosław Kuźniar już by wiedział, co z nim zrobić wtedy..."

Z kolei gościem specjalnym kabaretonu był... "Antoni Macierewicz", który prowadził komisję śledczą ws. zlustrowania polskiej sceny kabaretowej. "To czyrak na zdrowym organizmie polskiej rozrywki. (...) Panie Wójcik, czasy się zmieniają, prezesi TVP również, a pan ciągle tutaj... Panie Wójcik, dla pana może to i błahostka, ale my mamy zapisane, że 10 kwietnia 2012 roku dostał się pan do telewizji przez łóżko - czy to prawda?" - dopytywał aktor grający byłego minsitra.

A kabareciarze przedstawiali kolejnych kandydatów: "Czy z Lublina startuje jakiś kandydat? Marian Kowalski! Zebrał ponad 100 tys. podpisów, a Anna Grodzka nie - dlaczego? Ciężko powiedzieć, czym ona się zajmuje... Pan Grzegorz Braun - bezpartyjny, taki trochę agresywny. Jest Jacek Wilk - o, ten to dostanie strzała od Komorowskiego jak nic..." - śmiali się.

LL

[Fot. TVP]

svl, TVP2

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook