Jedynie prawda jest ciekawa

Jak Komorowski chciał sprzedać polskie lasy

20.01.2015

"Polskie lasy miały pójść pod młotek. Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci Żydom odszkodowania za utracone w naszym kraju mienie" – tajny plan sprzedaży polskich lasów ujawnia Marzena Nykiel.

"Po zniszczeniu stoczni, hut, kopalń, fabryk  i przetwórni dobrano się do ostatniego bastionu. Platforma Obywatelska, obłudnie zapewniając, jak bardzo troszczy się o polską ziemię i państwowe lasy, konsekwentnie parła do ich prywatyzacji" – pisze publicystka tygodnika "wSieci" i dodaje, że „opublikowana przez portal wPolityce.pl tajna notatka ambasadora USA w Polsce ujawniona przez WikiLeaks nie pozostawia złudzeń”. 

"Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do skarbu państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów. Komorowski złożył taką obietnicę w styczniu 2009 r., a jego deklaracja jest kluczem do zrozumienia szeroko zakrojonej strategii rządu. Ambasador Victor H. Ashe zaraportował do Departamentu Stanu USA, że „Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, […] by 'dołożyli się do  rekompensat', sprzedając państwowe lasy i nieruchomości" – podaje Nykiel.

Jak podkreśla redaktor naczelna portalu wPolityce.pl, pomysł miał zostać przeprowadzony błyskawicznie na ostatnim posiedzeniu Sejmu w 2014 r.
"W przeładowany program przedświątecznych, nocnych obrad, między poprawki budżetowe i związki partnerskie wciśnięto fundamentalną sprawę lasów, zapewniając, że proponowane zmiany jeszcze bardziej je zabezpieczą. Ewentualną debatę miał zagłuszyć chamski rechot Twojego Ruchu pastwiącego się nad sałatką prof. Krystyny Pawłowicz" – pisze publicystka. 

PO i wyprzedaż polskiego majątku – tajne noty dyplomatów amerykańskich ujawnione na łamach nowego wydania największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 19 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.      

[fot. wPolityce.pl/wSieci/Sxc.hu]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook