Jedynie prawda jest ciekawa


Jaguarowa lewica nie zatroszczy się o ludzi pracy

02.05.2012

Wczoraj przypadało święto ludzi pracy. Partie twierdzące, że są lewicowe organizowały pochody, spotkania. Przyjrzyjmy się kto dziś nazywa siebie lewicą.

Z jednej strony jest Ruch Palikota. Na czele którego stoi milioner-happener Janusz Palikot. Jeszcze niedawno był wydawcą mocno konserwatywnego, katolickiego pisma OZON. W Tygodnik Powszechnym pisywał artykuły z cyklu jak etycznie prowadzić biznes. Ale to już przeszłość i to taka o której Janusz Palikot chciałby zapomnieć. Zasadne jest jednak pytanie, który Palikot jest prawdziwy? Czy ten wydający katolicko-konserwatywny tygodnik czy ten dzisiejszy pełen antyklerykalnych okrzyków. Czy dziś Palikot przybrał maskę i oszukuje wyborców, czy oszukiwał kilka lat temu?
 
Z lewicowością Palikota jest jeszcze jeden problem. Czy może on znać codzienne problemy ludzi pracy? Człowiek mieszkający w pałacyku, a dziś właściciel stylowej kamienicy, latający jeszcze do niedawna prywatnym samolotem. Wreszcie czy społecznie wrażliwą lewicą może być partia, która popiera przymus pracy do 67 lat?
 
Drugą formacją, uznająca się za lewicową jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, na czele którego stoi były komunistyczny aparatczyk Leszek Miller. SLD to w zasadzie związek zawodowy byłych członków PZPR plus trochę nowych twarzy, które jednak większego znaczenia w tej partii nie odgrywają.
 
Obie te partie można zaliczyć do lewicy jaguarowej, jak trafnie określa polską lewicę profesor Zdzisław Krasnodębski. Lewicowość obu tych ugrupowań to głównie prymitywny antyklerykalizm i moralny nihilizm. Bardziej niż o ludzi pracy troszczą się o przywileje dla mniejszości seksualnych. Rzadko kiedy można usłyszeć obie lewicowe formacje broniące prawa do godnej pracy i godnej płacy, prawa do godziwych warunków pracy, prawa od zrzeszania się w związki zawodowe, prawa do strajku. Częściej można usłyszeć ataki na Kościół rzymsko-katolicki. Częściej można usłyszeć lewicę walczącą, żeby dwie panie, czy dwóch panów mogło zawierać śluby.
 
Dzisiejsza lewica powinna znaleźć sobie inne dni na świętowanie. Niech SLD i Leszek Miller swoim świętem uczynią dzień moskiewskiej pożyczki, dzięki której możliwe było przetrwanie komunistów i przepoczwarzanie się ich w socjaldemokrację.
 
Ruch Palikota swoim świętem powinien ustanowić dzień w którym na wolność wyszedł Grzegorz Piotrowski morderca błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, który potem publikował swoje artykuły w piśmie posła tej partii Romana Kotlińskiego.
 
Świętowanie w te dni byłoby naturalne i pokazywało prawdziwe oblicze tych ugrupowań.
 
W kościele katolickim 1 maja to dzień w którym Kościół wspomina św. Józefa, patrona ludzi pracy. Nie dajmy zawłaszczyć tego święta przez ludzi, którzy z troską o ludzi pracujących nie mają nic wspólnego.

Marcin Mastalerek

[fot.PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook