Jedynie prawda jest ciekawa


Jackowski: Wybór Tuska to taktyka chowania głowy w piasek

15.03.2017

"Nikt z nas nie ma żadnego wpływu na wybór żadnego z urzędników unijnych, którzy decydują o kształcie banana i całym szeregu takich absurdów. To miała być strefa wolnego handlu, a mamy w UE superprzeregulowaną gospodarkę" - powiedział na antenie telewizji Republika senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

"Jeżeli chodzi o poziom regulacji rzeczywistości przez wykorzystanie systemów informatycznych, mamy bardziej przeregulowaną gospodarkę niż w krajach komunistycznych. Trudno mówić o wolnym rynku" - dodał Jackowski. 

Zdaniem senatora, wybór Donalda Tuska to taktyka chowania głowy w piasek, uciekania od największych kryzysów Unii, kryzysu instytucji, demokracji, migracyjnego, finansowego. "Powtarzana jest w kółko magiczna mantra, że więcej Unii to recepta na wszystko" – powiedział Jan Maria Jackowski.

Senator podkreślił, że pod płaszczykiem wolnego rynku i zdrowych mechanizmów rynków mamy forowanie i protekcjonizm. 

"Solidarność w Unii jest względna – imigranci, ściągnięci do Europy przez Niemcy, mają nas obciążyć w imię solidarności, a solidarność nie działa, gdy Niemcy prowadzą interesy z Gazpromem, co obciąża nas. UE jest bytem samym w sobie, na który Europejczycy nie mają wpływu i który nie rozwiązuje problemów Europejczyków. Nie ma wizji w Unii, a Europa ze względu na wysokie ceny siły roboczej i wysokie ceny energii utraciła konkurencyjność na światowym rynku" – dodał Jan Maria Jackowski.


wkt/telewizja republika

[fot. youtube.com]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook