Jedynie prawda jest ciekawa

Jackowski: Metropolia to racjonalizacja

02.02.2017

Senator Prawa i Sprawiedliwości tłumaczy potrzebę stworzenia metropolii warszawskiej.

„Ma on doprowadzić do racjonalizacji stanu, który jest faktycznie. Mianowicie mamy de facto do czynienia z metropolią, która przekracza obecne granice administracyjne miasta stołecznego Warszawy” - mówi Jan Maria Jackowski w rozmowie z „SuperExpressem”, komentując pomysł poszerzenia Warszawy przez PiS.

Jackowski twierdzi, że nie tylko Prawo i Sprawiedliwość chciało zmian w organizacji Warszawy.

„Przypomnę, że również w poprzedniej kadencji parlamentu PO składała projekt ustawy metropolitalnej, ponieważ w Polsce mamy takie organizmy, które swoim potencjałem demograficznym, gospodarczym oraz społecznym przekraczają swoje granice administracyjne” - przypomniał senator PiS.

Jackowski uważa, że mówienie, iż zmiany mają na celu przyłączenie gmin gdzie głosuje się na PiS, obraża ich mieszkańców.

„Przecież mają prawo tak samo mieć poglądy, jak mieszkańcy obecnego miasta stołecznego Warszawy. Którzy notabene też mają różne poglądy” - powiedział.

„Skoro korzystają z infrastruktury miasta, skoro swoją pracą wspierają funkcjonowanie Warszawy - przecież masa osób dojeżdża do stolicy do pracy czy też prowadzi tu biznesy lub inne formy aktywności społecznej lub zawodowej - to siłą rzeczy powinni mieć możliwość wpływu na decyzje, które i ich dotyczą” - dodał.

Mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl/ANSA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook