Jedynie prawda jest ciekawa

Jachymiak: Wyrywają „korzenie” Polaków

13.08.2015

Ostatnie 26 lat transformacji to nieustanne wyrywanie korzeni Polaków, którzy pozbawieni polskiej gospodarki, ekonomii, mediów, finansów, przemysłu, ziemi zmuszani są do emigracji – podkreśla na łamach „Kuriera Wnet” Wojciech Jachymiak, inicjator akcji „Nie rzucim ziemi”.

Jak wyjaśnia Wojciech Jachymiak, pomimo zakazu wykupu polskiej ziemi cudzoziemcy bezkarnie ją przejmują, przy cichym przyzwoleniu polskiej władzy.

- Polska powinna w nieskończoność wydłużać okres ochronny na wykup ziemi przez cudzoziemców. Podczas negocjacji akcesyjnej zgodziliśmy się na uwolnienie sprzedaży ziemi po 12 latach od wstąpienia do UE, kiedy to siła nabywcza polskiego rolnika miała się zrównać z siłą nabywczą rolników zachodnich. Tak się nie stało, dlatego polski rząd powinien zablokować sprzedaż ziemi cudzoziemcom. Reasumując: jeśli siła nabywcza polskiego rolnika zrówna się z siłą nabywczą francuskiego rolnika, a z niemieckiego nie – to nie sprzedajemy – wyjaśnia inicjator akcji.

Celem kampanii „Nie rzucim ziemi” jest obrona polskiej ziemi przed niekontrolowaną sprzedażą obcokrajowcom. Patronem honorowym prof. Andrzej Nowak, a wspierającym prof. Jan Szyszko.

Jednocześnie Wojciech Jachymiak podkreśla, że jedynym z elementów przejęcia polskiej ziemi jest pozbawienie narodu patriotyzmu.

- Żeby jakiś naród stał się kosmopolityczny, należy wcześniej pozbawić go patriotyzmu. (…) Nawet przez system komunistyczny udało się jednak patriotyzm w jakiejś mierze zachować, a to, co zrobiła z nami Gazeta Wyborcza, to tokowanie Adama Michnika et consortes, gdy nam mówiono: patriotyzm to obciach, patriotyzm to nacjonalizm, a nacjonalizm to prawie faszyzm. Wmówiono to i tysiąc razy powtórzono, i wielu młodych ludzi w to uwierzyło – dodaje.

Cały artykuł Wojciecha Jachymiaka "Nie rzucim ziemi"  w Kurierze WNET.

mmil/Radio Wnet 

[Fot. news.humanuniversity.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook