Jedynie prawda jest ciekawa

Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

30.03.2017

Trochę mnie martwi, że w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu, kiedy będzie już wybierany Grzegorz Schetyna na premiera, będzie bardzo może nieładnie zachowywać się Ryszard Petru, ponieważ on był przekonany, że zostanie wysunięty z ramienia opozycji na premiera. W związku z tym patrzy chyba z lekką zawiścią i o ile wiem Ryszard Petru przygotowuje jakąś niespodziankę- powiedział w wideokomentarzu na portalu wPolityce.pl Jerzy Jachowicz, dziennikarz i publicysta.

Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem. Dodaje, że wiedział, że będzie wniosek zgłoszony, ale ciągle były podobno jakieś tarcia i poszukiwania premiera. -No i wreszcie taka ulga kilka dni temu, bo dowiedziałem się, tak jak państwo zresztą wszyscy, że premierem będzie Grzegorz Schetyna. No to jest mój ulubiony faworyt od wielu lat, ale najbardziej pociągają mnie u niego jego całkiem nowe pomysły- powiedział Jachowicz. Zauważył, że wyobraża siebie, iż jako premier będzie on "w sposób nowatorski kierował losami państwa". 

Jedną z cech, która jego zdaniem ma Schetynę wyróżniać od poprzednich premierów, to podejmowanie szybko ważnych decyzji. -Bo dotychczasowi premierzy jak mieli już na piśmie podjąć jakąś decyzje, jakąś uchwalę, jakąś deklarację, to oni albo sami, albo przy pomocy swoich doradców analizowali teksty i to trwało czasami tygodniami, a bywało, że miesiącami- stwierdził publicysta. -Ja pamiętam takiego premiera Tadeusza Mazowieckiego, o którym mówiło się, że on nie jest w stanie podjąć szybko żadnej decyzji, że on podejmuje te decyzje jak żółw. A inni też, np. Jerzy Buzek, także niechętnie jakiekolwiek decyzje podejmował. Natomiast ze Schetyną nie byłoby żadnego problemu- mówi dziennikarz. 

Do lidera PO ma przekonać innych fakt, że "po ludzku przemawia do każdego". -Trzeba podpisywać w ciemno wszystko to, co podsuną. I to nie tylko sprawy dotyczące Polski, ale przede wszystkim te idące z góry z  Unii Europejskiej. No a drugą jego dobrą cechą jest to, że on prawdopodobnie zamknie granice przed innymi ludźmi. Nie będę wymieniał wszystkich, powiem tylko o jednym człowieku, dla którego te zasieki zostaną postawione na granicy: to jest Donald Tusk- podkreślił Jachowicz. 

Zdaniem publicysty Schetyna na pewno przeciwstawi się powrotowi Tuska do Polski, bo wiadomo, że jest on "nieprzyjemny i będzie tu tylko podburzał społeczeństwo do różnych kroków przeciwko premierowi, to znaczy przeciwko Schetynie". -Przeciwstawi się jego powrotowi i to każdą drogą: kolejową, samochodową, powietrzną, a nawet podmorską. Bo można chyba gdzieś na północy Polski podpłynąć i wyłonić się z morza. Do tego także Schetyna nie dopuści i to także jest bardzo ważną cechą- skwitował Jerzy Jachowicz.   

fot.[Fratria]

pc/wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook