Jedynie prawda jest ciekawa


Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

30.03.2017

Trochę mnie martwi, że w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu, kiedy będzie już wybierany Grzegorz Schetyna na premiera, będzie bardzo może nieładnie zachowywać się Ryszard Petru, ponieważ on był przekonany, że zostanie wysunięty z ramienia opozycji na premiera. W związku z tym patrzy chyba z lekką zawiścią i o ile wiem Ryszard Petru przygotowuje jakąś niespodziankę- powiedział w wideokomentarzu na portalu wPolityce.pl Jerzy Jachowicz, dziennikarz i publicysta.

Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem. Dodaje, że wiedział, że będzie wniosek zgłoszony, ale ciągle były podobno jakieś tarcia i poszukiwania premiera. -No i wreszcie taka ulga kilka dni temu, bo dowiedziałem się, tak jak państwo zresztą wszyscy, że premierem będzie Grzegorz Schetyna. No to jest mój ulubiony faworyt od wielu lat, ale najbardziej pociągają mnie u niego jego całkiem nowe pomysły- powiedział Jachowicz. Zauważył, że wyobraża siebie, iż jako premier będzie on "w sposób nowatorski kierował losami państwa". 

Jedną z cech, która jego zdaniem ma Schetynę wyróżniać od poprzednich premierów, to podejmowanie szybko ważnych decyzji. -Bo dotychczasowi premierzy jak mieli już na piśmie podjąć jakąś decyzje, jakąś uchwalę, jakąś deklarację, to oni albo sami, albo przy pomocy swoich doradców analizowali teksty i to trwało czasami tygodniami, a bywało, że miesiącami- stwierdził publicysta. -Ja pamiętam takiego premiera Tadeusza Mazowieckiego, o którym mówiło się, że on nie jest w stanie podjąć szybko żadnej decyzji, że on podejmuje te decyzje jak żółw. A inni też, np. Jerzy Buzek, także niechętnie jakiekolwiek decyzje podejmował. Natomiast ze Schetyną nie byłoby żadnego problemu- mówi dziennikarz. 

Do lidera PO ma przekonać innych fakt, że "po ludzku przemawia do każdego". -Trzeba podpisywać w ciemno wszystko to, co podsuną. I to nie tylko sprawy dotyczące Polski, ale przede wszystkim te idące z góry z  Unii Europejskiej. No a drugą jego dobrą cechą jest to, że on prawdopodobnie zamknie granice przed innymi ludźmi. Nie będę wymieniał wszystkich, powiem tylko o jednym człowieku, dla którego te zasieki zostaną postawione na granicy: to jest Donald Tusk- podkreślił Jachowicz. 

Zdaniem publicysty Schetyna na pewno przeciwstawi się powrotowi Tuska do Polski, bo wiadomo, że jest on "nieprzyjemny i będzie tu tylko podburzał społeczeństwo do różnych kroków przeciwko premierowi, to znaczy przeciwko Schetynie". -Przeciwstawi się jego powrotowi i to każdą drogą: kolejową, samochodową, powietrzną, a nawet podmorską. Bo można chyba gdzieś na północy Polski podpłynąć i wyłonić się z morza. Do tego także Schetyna nie dopuści i to także jest bardzo ważną cechą- skwitował Jerzy Jachowicz.   

fot.[Fratria]

pc/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook