Jedynie prawda jest ciekawa


Jachowicz: „Ostrożnie patrzeć na ludzi”. WIDEO

13.12.2016

Sprawa przeszłości Stanisława Piotrowicza elektryzuje i polaryzuje opinie Polaków. Gdzie leży prawda i jak traktować byłych aparatczyków? Zastanawia się nad tym Jerzy Jachowicz w komentarzu dla portalu wPolityce.pl.

„Opozycja doszukała się w jego przeszłości jako prokuratora, jakoby podpisał akt oskarżenia wobec jakiegoś opozycjonisty w latach 80. Zarzucają mu kłamstwo, oszustwo, że się do tego nie przyznaje” - mówi o Piotrowiczu publicysta. 

„On cały czas twierdzi, że był nie tylko bardzo przyzwoitym prokuratorem, nie tylko nie należał do ogromnego szeregu nadgorliwych prokuratorów, ale odwrotnie - był prokuratorem, który w sposób na poły nielegalny, na pewno niejawny, starał się pomagać złapanym ludziom, (...) walczącym z ówczesną opresją stanu wojennego” - komentuje dalej. 

„Opozycja znalazła sobie w nim bardzo poręcznego kozła ofiarnego” - dodaje. 

Jak zaznaczył publicysta, nie wie jak zakończy się ta sprawa, ale można zauważyć, że ten spór to nie tylko wojna opozycji z PiS-em, ale również wojna mediów. 

„Wojna między mediami, które w większości reprezentują opozycję i niewiele, które opowiadają się za PiS-em i nie wiadomo, czy w tym przepadku nie za prawdą” - stwierdza. 

Jachowicz mówi w komentarzu o TVN-ie, który „złapał jakiegoś byłego opozycjonistę”, wobec którego Piotrowicz miał podpisać akt oskarżenia. 

„Tenże opozycjonista twierdził przed kamerami TVN, że Piotrowicz nie tylko nic dobrego dla niego nie zrobił, ale odwrotnie, zaszkodził” – mówi publicysta. „Dołączył się do tej fali oskarżeń” - dodaje. 

Jachowicz podkreśla, że inne media wykazują ludzi, którzy świadczą coś innego. Portal wPolityce.pl odnalazł ludzi, w tym adwokata, który razem ze wspomnianym wyżej Antonim Pikulem kolportował ulotki w czasie stanu wojennego, który zaświadcza o tym, że Pikul wypowiadał się o Piotrowiczu bardzo pozytywnie i życzliwie, przedstawiając Piotrowicza jako człowieka, który pomógł uniknąć mu więzienia . 

Więcej w portalu wPolityce.pl.

„I oto po kilu latach, kiedy zgłasza się do niego TVN, zamienia słowa, które kiedyś broniły prokuratora Piotrowicza w słowa oskarżenia” - mówi dalej Jachowicz. 

Odnosząc się do tej całej sprawy, publicysta opowiada o swojej pracy na Politechnice Warszawskiej w latach 80., gdy jeden z profesorów uczelni, „niezwykle partyjny człowiek”, domyślił się konspiracyjnej działalności Jachowicza. Jednak tenże komunista, jak zaznacza publicysta, „nie sypnął go”. 

„Z jednej strony człowiek bardzo przyzwoity, a z drugiej, gdyby patrzeć pozornie, na pewne przynależności formalne, jak w przypadku Stanisława Piotrowicza, to byłby usposobieniem komunizmu” - stwierdza Jachowicz. 

„Trzeba jednak bardzo ostrożnie patrzeć na ludzi” - puentuje publicysta.  


ak/YouTube/Portal wPolityce [fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook