Jedynie prawda jest ciekawa


Jachowicz: Kabareciarz Lato

28.11.2011

Sposób tłumaczenia się Laty jest fantastycznym numerem kabaretowym. Pomysł ten powinien opatentować i zacząć popularyzować go nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Posługiwanie się tym kluczem zrewolucjonizować może procesy kryminalistów - pisze dla portalu Stefczyk.info Jerzy Jachowicz

Trzeba mieć dużo tupetu i spore pokłady arogancji, żeby tak kpić sobie z opinii publicznej, jak próbuje to robić Grzegorz Lato. Nasz osławiony już dziś prezes polskiej piłki nożnej. Dawniej znany był z wielkiej szybkości w bieganiu z piłką przy nodze, z refleksu pod bramką przeciwnika i talentu do strzelania goli. Dziś stał się na powrót sławny nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Jednakże ze zgoła innego powodu – podejrzewania go o korupcję.

Jak na razie prokuratura i policja sprawdzają, czy taśmy z nagraniami rozmów Laty, w których padają wysokości łapówek w zamian za zatrudnienie przez PZPN firm budowlanych, są wystarczającym dowodem na popełnienie przestępstwa. Po kilku dniach lekceważenia ujawnionych taśm, w poniedziałek prezes zmienił radykalnie front. Nie zarzekał się już, jak robił to wcześniej, że żadnych tego rodzaju rozmów nie prowadził. A i owszem, rozmawiał. A dlaczegoż by nie?  Wypierać się ich nie ma zamiaru. Gotowy jest nawet współpracować z CBA i prokuraturą, jeśli te organy chcą naprawdę coś wyjaśnić. - Proszę bardzo, pomogę im. I powiem prawdę. Najszczerszą – zapewnia prezes Lato. I podaje samo sedno: - Wypowiadane przeze mnie stawki, to był sobie taki żart. Ponieważ to były żarty nie mam sobie nic do zarzucenia. I niech nikt nie oczekuje, że podam się do dymisji.

Sposób tłumaczenia się Laty jest fantastycznym numerem kabaretowym. Pomysł ten powinien opatentować i zacząć popularyzować go nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Posługiwanie się tym kluczem zrewolucjonizować może procesy kryminalistów. – Wysoki sądzie, to prawda, że policjanci złapali mnie w nocy, kiedy przez wydrążoną wiertarką dziurę w podłodze wchodziłem do banku, lecz był to tylko żart. Założyłem się z kolegami o flaszkę. I już prawie wygrałem zakład, gdy niespodziewanie zjawiła się policja – oznajmia włamywacz i prosi o uniewinnienie.

Niezależnie od marży, jaką Lato winien brać od każdego procesu, w którym adwokaci bądź oskarżeni zastosują „patent na żart”, należeć mu się będzie honorarium autorskie za skecze w kabaretach oparte na motywie „żartu”, jako swoistym rodzaju alibi. A może Grzegorz Lato uwierzył, iż wszyscy jego wersję przyjęli jako prawdziwą, w pełni wiarygodną. Lato zakłada też prawdopodobnie, że wkrótce zjawi się telewizja publiczna, by nagrać krótki dokument o jego wzorowej uczciwości i nadzwyczajnym poczuciu humoru. Zaś film ten będzie dla prokuratury koronnym dowodem za jego niewinnością. U nas nie jest to niemożliwe.   

Jerzy Jachowicz

[FOT. PAP / Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook