Jedynie prawda jest ciekawa


Jachowicz: Generacja sędziów, która trwa od 25 lat jest do wymiany. WIDEO

02.03.2017

„Zgodnie z przewidywaniami wielu komentatorów walka o reformę sądów będzie przebiegała niezwykle ostro i chyba będzie przypominała konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego” - powiedział w wideokomentarzu Jerzy Jachowicz, dziennikarz, publicysta.

Zwrócił uwagę, że prawie całe środowisko sędziowskie oraz elita tego środowiska, czyli Krajowa Rada Sądownictwa jest przeciw reformie.

„Tak naprawdę, reforma ma się zacząć od całkowitej zmiany Krajowej Rady Sądownictwa. Najciekawsze jest to, że teraz, dosłownie w ostatnich dniach, niezwykle mocno o przetrwanie w niezmienionym kształcie całego aparatu sądowniczego włączyli się politycy. To politycy znani, którzy już od wielu miesięcy walczą z PiS. To przede wszystkim tak zwana opozycja totalna w osobie „granatnika nr 1” w PO, jeśli chodzi o sądy, czyli posła Borysa Budki, który mówi wprost” To jest zamach na polskie sądownictwo” - przypomniał Jachowicz.

Zwrócił uwagę, że do protestów, tradycyjnie już, włączył się KOD ze swoimi rymowankami.

„ Ostatnio ciekawą rymowankę mogliśmy usłyszeć we Wrocławiu: Ziobro i Jaki pójdą do paki. Przypomina mi to trochę zaśpiewki ze stanu wojennego. To jest smutne, że takie źródła prawdziwej opozycji, prawdziwej – wówczas - walki o niezależność Polski, są przenoszone na manifestacje KOD. Na szczęście są one coraz mniej liczne. Niemniej jednak echa tego oporu ze strony sędziów są ogromne” - mówił dziennikarz.

Jerzy Jachowicz przypomniał pokrótce, dlaczego ta reforma jest konieczna.

„Przypomnę tylko pana Ryszarda Milewskiego, który był usłużny wobec Donalda Tuska i Kancelarii Premiera, choć był to fikcyjny telefon, wykonany przez dziennikarzy. Przypomnę skandaliczny wyrok pani Katarzyny Zaczek-Czech, sędzi Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów, która wypuściła na wolność znanego oszusta Arkadiusza Ł. „Hoss”. Mogę wspomnieć nazwisko sędziego Ryszarda Rysińskiego, który swego czasu uwolnił od zarzutu korupcyjnego panią Beatę Sawicką. Wreszcie sędzia Igor Tuleya, który wygłosił – przy okazji przyznania ogromnego odszkodowania bandycie Ryszardowi Boguckiemu – apel polityczny o tym, że w Polsce nie przestrzega się konstytucji” - podkreślił dziennikarz.

„Generacja sędziów, która trwa od 25 lat jest do wymiany” - stwierdził Jerzy Jachowicz.  

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook