Jedynie prawda jest ciekawa

Jacek Świat: „Newsweek” jątrzy Smoleńskiem

13.07.2014

- Sprawa smoleńska bardzo uwiera rząd i tych, którzy rząd wspierają. To postawa haniebna - mówi Jacek Świat o publikacji „Newsweeka”, wedle której Jarosław Kaczyński miał „dać do zrozumienia”, że nie wierzy w zamach smoleński.

- Rząd i jego akolici doskonale wiedzą, że to co się działo po Smoleńsku, to hańba i dramat - coś co się musi skończyć nie tylko infamią dla ludzi, którzy doprowadzili do tego haniebnego postępowania, ale być może również oskarżeniami o celowe zatajanie sprawy – podkreśla w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl poseł PiS, wdowiec po śp. Aleksandrze Natalli-Świat, która zginęła w tragedii smoleńskiej.

Według „Newsweeka”, podczas negocjacji z Jarosławem Gowinem na temat zjednoczenia prawicy, Jarosław Kaczyński miał „dać do zrozumienia”, że nie wierzy w zamach smoleński. Jarosław Gowin  kategorycznie to zdementował.

To próba wbicia klina w scenę prawicową. Próba skłócenia ludzi, dla których wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest zarówno kwestią wielkich osobistych emocji, jak  honoru Polski – zaznacza Jacek Świat.

I dodaje:  - Wyciąganie ze sprawy smoleńskiej fałszywych wątków jest korzystne dla prorządowych mediów, żeby rozkręcać emocje i jątrzyć. Jednocześnie jest to próba wbicia klina między różne części sceny prawicowej, a więc pomiędzy tych umiarkowanych, którzy nie bardzo chcą przyjąć teorię zamachu i tych, którzy absolutnie są przekonani, że jednak do zamachu doszło. Myślę, że działa tu zasada „dziel i rządź”.

Całość rozmowy na portalu wPolityce.pl

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB

[fot. wPolityce.pl/”SE”]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook