Jedynie prawda jest ciekawa


Jacek Karnowski: „Wylało się zło”

07.10.2016

„Wylało się zło - jakaś palikociarnia, przychodzą mi na myśl sceny spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu”— powiedział w programie „Warto rozmawiać” (TVP1) Jacek Karnowski.

„Bardzo trudny wybór stanął przed liderami PiS. Sam byłem za tym, żeby przeciwstawić się temu, co się działo. Nie było jednak np. białego marszu”— zauważył redaktor naczelny tygodnika „wSieci”. „Takich bitew nie wygrywa się na nie swoim terytorium”— zaznaczył.
Karnowski zwrócił uwagę na wielką skalę dezinformacji.

„Zaczęto wyciągać i straszyć kobiety, które nie bardzo wiedziały o czym mowa. Trudno było stoczyć tę bitwę. Politycy muszą działać racjonalnie. (…) To nie są łatwe wybory, a politycy odpowiadają za skutki swoich działań”— podkreślił rozmówca Jana Pospieszalskiego.

„Środowiska konserwatywne muszą się ruszyć, wpadliśmy w letarg. (…) Posłowie sami tego nie wygrają, kiedy nie poczują poparcia społecznego. (…) Trzeba być gotowym do takiej batalii. Tego nie załatwi się zebraniem podpisów”— mówił Jacek Karnowski.

Publicysta wskazał również na przyczyny tak gwałtownego sprzeciwu wobec projektu komitetu „Stop Aborcji”. „Słowo „karalność” budziło duże wątpliwości. Ten element napędził wiatr tej złej stronie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to trochę zaszkodziło – dało ten wiatr drugiej stronie”— powiedział.

Redaktor naczelny tygodnika „wSieci” stanął w obronie hierarchów polskiego Kościoła.
„Biskupi bardzo odważnie mówią, że są za ochroną życia. Zależało im na projekcie, który realnie poszerzałby zakres ochrony życia. Nie należy krytykować biskupów, bo na pewno wiedzą, co robią i kierują się dobrą wolą”— zaznaczył.

„To nie są łatwe sprawy - muszą być w nas roztropność oraz racjonalność. (…) Po drugiej stronie czeka projekt polityczny, który skończy się i gender w szkołach, i związkami homoseksualnymi. Taka jest rzeczywistość”— dodał.

„Trzeba podjąć punktowe działania na rzecz ograniczenia aborcji eugenicznej . (…) To trzeba zrobić na swoich warunkach, punktowo, trzeba być do tego przygotowanym”— tłumaczył Karnowski. 

„Było takie ryzyko, to widać było w ostatnich dniach, że w tę złą sprawę wciągano bardzo wiele osób, które nie wiedziały o co chodzi. (…) Ta karalność sprawiła, że to oderwało się od rzeczywistości i powstała psychoza społeczna. To bardzo groźne, bo to mogło wywrócić więcej niż się wydaje”— zauważył Karnowski.

Fot. [wsieci.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook