Jedynie prawda jest ciekawa


Jacek Karnowski: „Wylało się zło”

07.10.2016

„Wylało się zło - jakaś palikociarnia, przychodzą mi na myśl sceny spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu”— powiedział w programie „Warto rozmawiać” (TVP1) Jacek Karnowski.

„Bardzo trudny wybór stanął przed liderami PiS. Sam byłem za tym, żeby przeciwstawić się temu, co się działo. Nie było jednak np. białego marszu”— zauważył redaktor naczelny tygodnika „wSieci”. „Takich bitew nie wygrywa się na nie swoim terytorium”— zaznaczył.
Karnowski zwrócił uwagę na wielką skalę dezinformacji.

„Zaczęto wyciągać i straszyć kobiety, które nie bardzo wiedziały o czym mowa. Trudno było stoczyć tę bitwę. Politycy muszą działać racjonalnie. (…) To nie są łatwe wybory, a politycy odpowiadają za skutki swoich działań”— podkreślił rozmówca Jana Pospieszalskiego.

„Środowiska konserwatywne muszą się ruszyć, wpadliśmy w letarg. (…) Posłowie sami tego nie wygrają, kiedy nie poczują poparcia społecznego. (…) Trzeba być gotowym do takiej batalii. Tego nie załatwi się zebraniem podpisów”— mówił Jacek Karnowski.

Publicysta wskazał również na przyczyny tak gwałtownego sprzeciwu wobec projektu komitetu „Stop Aborcji”. „Słowo „karalność” budziło duże wątpliwości. Ten element napędził wiatr tej złej stronie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że to trochę zaszkodziło – dało ten wiatr drugiej stronie”— powiedział.

Redaktor naczelny tygodnika „wSieci” stanął w obronie hierarchów polskiego Kościoła.
„Biskupi bardzo odważnie mówią, że są za ochroną życia. Zależało im na projekcie, który realnie poszerzałby zakres ochrony życia. Nie należy krytykować biskupów, bo na pewno wiedzą, co robią i kierują się dobrą wolą”— zaznaczył.

„To nie są łatwe sprawy - muszą być w nas roztropność oraz racjonalność. (…) Po drugiej stronie czeka projekt polityczny, który skończy się i gender w szkołach, i związkami homoseksualnymi. Taka jest rzeczywistość”— dodał.

„Trzeba podjąć punktowe działania na rzecz ograniczenia aborcji eugenicznej . (…) To trzeba zrobić na swoich warunkach, punktowo, trzeba być do tego przygotowanym”— tłumaczył Karnowski. 

„Było takie ryzyko, to widać było w ostatnich dniach, że w tę złą sprawę wciągano bardzo wiele osób, które nie wiedziały o co chodzi. (…) Ta karalność sprawiła, że to oderwało się od rzeczywistości i powstała psychoza społeczna. To bardzo groźne, bo to mogło wywrócić więcej niż się wydaje”— zauważył Karnowski.

Fot. [wsieci.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook