Jedynie prawda jest ciekawa


Jabłoński: To koniec Ewy Kopacz

26.10.2015

„To koniec wielkiej rywalizacji PO-PiS, bo dziś zbita Platforma może tego nie przetrwać”.

Dr Wojciech Jabłoński przekonuje, że przegrana w wyborach może doprowadzić do upadku PO. W rozmowie z niezalezna.pl politolog wskazuje, że „obserwujemy polityczny koniec Ewy Kopacz”. „Ból po stracie władzy będzie tak silny, że musi dojść do rozliczeń. Dziś nie wiadomo, kto przejmie władzę w PO” - dodaje.

Jednak sytuacja w PO w ocenie Jabłońskiego może być znacznie trudniejsza. „To koniec wielkiej rywalizacji PO-PiS, bo dziś zbita Platforma może tego nie przetrwać” - zauważa ekspert.

W jego ocenie „Największym przegranym wyborów jest oczywiście Platforma Obywatelska”. Jabłoński wskazuje, że wygrana PiSu jest w dużej mierze wynikiem złych rządów PO. „Zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego to wynik fatalnych rządów PO, zwłaszcza w drugiej kadencji po odejściu Donalda Tuska” - zaznacza.

Z kolei w „Super Expressie” wskazuje, że „Platforma zupełnie zignorowała tendencje, które wskazywały, że wyborcy szukają czegoś nowego”. „Jak bardzo chcą nowej jakości, pokazały wyniki Kukiza, Nowoczesnej czy nawet formalnie przegranych, a tak naprawdę osiągających rekordowe wyniki partii KORWiN i Razem” - wskazuje.

Dodaje, że „dzięki swojej ignorancji PO pozwoliła PiS uzyskać rzecz niebywałą, czyli samodzielne rządy”. „Decydujące były totalne znudzenie Platformę i fakt, że przez ostatni rok działała ona bez głowy, czyli bez Donalda Tuska. Ten wybrał Brukselę, zostawiając Warszawę Jarosławowi Kaczyńskiemu” - kwituje Jabłoński.

ez,”SE”.Niezalezna.pl
[Fot .Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook