Jedynie prawda jest ciekawa

Jabłoński: To koniec Ewy Kopacz

26.10.2015

„To koniec wielkiej rywalizacji PO-PiS, bo dziś zbita Platforma może tego nie przetrwać”.

Dr Wojciech Jabłoński przekonuje, że przegrana w wyborach może doprowadzić do upadku PO. W rozmowie z niezalezna.pl politolog wskazuje, że „obserwujemy polityczny koniec Ewy Kopacz”. „Ból po stracie władzy będzie tak silny, że musi dojść do rozliczeń. Dziś nie wiadomo, kto przejmie władzę w PO” - dodaje.

Jednak sytuacja w PO w ocenie Jabłońskiego może być znacznie trudniejsza. „To koniec wielkiej rywalizacji PO-PiS, bo dziś zbita Platforma może tego nie przetrwać” - zauważa ekspert.

W jego ocenie „Największym przegranym wyborów jest oczywiście Platforma Obywatelska”. Jabłoński wskazuje, że wygrana PiSu jest w dużej mierze wynikiem złych rządów PO. „Zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego to wynik fatalnych rządów PO, zwłaszcza w drugiej kadencji po odejściu Donalda Tuska” - zaznacza.

Z kolei w „Super Expressie” wskazuje, że „Platforma zupełnie zignorowała tendencje, które wskazywały, że wyborcy szukają czegoś nowego”. „Jak bardzo chcą nowej jakości, pokazały wyniki Kukiza, Nowoczesnej czy nawet formalnie przegranych, a tak naprawdę osiągających rekordowe wyniki partii KORWiN i Razem” - wskazuje.

Dodaje, że „dzięki swojej ignorancji PO pozwoliła PiS uzyskać rzecz niebywałą, czyli samodzielne rządy”. „Decydujące były totalne znudzenie Platformę i fakt, że przez ostatni rok działała ona bez głowy, czyli bez Donalda Tuska. Ten wybrał Brukselę, zostawiając Warszawę Jarosławowi Kaczyńskiemu” - kwituje Jabłoński.

ez,”SE”.Niezalezna.pl
[Fot .Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook