Jedynie prawda jest ciekawa

Jabłoński: "Rząd powinien przemyśleć priorytety pomocowe"

23.03.2014

Pomoc finansowa osobom opiekującym się niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi dziećmi oraz ludźmi dorosłymi to konieczność humanitarna i cywilizacyjna – mówi dla wPolityce.pl Ireneusz Jabłoński z Centrum im. Adama Smitha.

Na linii rząd grupa rodziców opiekująca się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi spór rozgorzał na dobre. Grupa protestujących nie opuszcza Sejmu, a kolejne propozycje Tuska odrzuca jako bezwartościowe.

- Postulat, aby państwo polskie wypłacało pensje w postaci najniższej krajowej rodzicom, czy innym członkom rodziny, np. dziadkom, opiekującymi się stale niesamodzielnymi dziećmi lub osobami dorosłymi, które też nie mogą być smodzielne, moje środowisko we współpracy ze środowiskami prorodzinnymi, sformułowały już kilka lat temu

- mówi portalowi wPolityce.pl Ireneusz Jabłoński, ekspert z Centrum im. Adama Smitha.

Jego zdaniem rząd powinien przemysleć priorytety odnośnie pomocy idącej z budżetu.

- Wydając miliardy, czy nawet dziesiątki miliardów na różnego rodzaju programy pomocowe, czy rozbudowując kosztowną biurokrację zapomina się o tym, że funkcja pomocniczości państwa i wsparcia najsłabszych, właśnie w tym przypadku, o którym mówimy, powinna być absolutnie na szczycie listy świadczeń.

centrum-im-adama-smitha-o-wsparciu-opiekunow-niesamodzielnych-osob-nasz-wywiad">CZYTAJ CAŁY WYWIAD Z IRENEUSZEM JABŁOŃSKIM.

[FOTO: PAP/Paweł Supernak]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook