Jedynie prawda jest ciekawa


Jabłoński: „Platforma jest miałka i anemiczna”

02.06.2015

„W polityce zawsze jest tak, że siła jednej partii rodzi się ze słabości innej. Strona wygrywająca jest mocna słabością i miernością tej, która przegrywa” - mówi dr. Wojciech Jabłoński, specjalista ds. marketingu politycznego w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Według niego tak jak PO wygrywała, bo jej przeciwnicy byli słabi, tak teraz PiS prowadzi, ponieważ PO jest „miałka i anemiczna”.  „Platforma bez Tuska, z malowanym wodzostwem premier Ewy Kopacz, nie jest w stanie być partią sprawną wizerunkowo i politycznie ani odzyskać poparcia, jakim się cieszyła” – twierdzi Jabłoński.

Jego zdaniem w chwili obecnie PO rzeczywiście przegrywa. Co nie oznacza jednak, że jeśli PO będzie drugą lub trzecią siłą w parlamencie, droga do oddania władzy będzie prosta. „Jedyne, co wychodzi politykom Platformy dobrze, to knucie intryg. Jeśli uda im się wyrwać paru posłów od Kukiza i jeśli przybudówka Platformy, czyli PSL, wejdzie do Sejmu, to istnieje szansa na zbudowanie przez nią koalicję” – uważa specjalista ds. marketingu.

Według eksperta pojawia się oczywiście ryzyko, że będzie to „rząd hańby” i że będzie musiał pilnować wątłej większości sejmowej. „Ale nie można wykluczać, że PO będzie próbowała robić wszystko, aby władzy nie stracić. Reasumując: Po prawdopodobnie przegra wybory, jednak nie musi to oznaczać, że nie będzie partią rządząca” – przekonuje Jabłoński.

Oraz zaznacza, że kampania Andrzeja Dudy wizerunkowo była „bardzo dobra”. „Ogólnie pomysł zmiany pokoleniowej jest bardzo dobry” – uważa marketingowiec. Jak utrzymuje w PO „nie ma lidera, który byłby w stanie udźwignąć ciężar wizerunkowy”.

„Nie ma takiej osoby. Po pierwsze, Tusk nie wychował sobie żadnego kontynuatora, był skupiony na własnej karierze. Poza tym kompletował zaplecze z politycznych miernot, co teraz widać jak na dłoni. Dobierał wokół siebie osoby, które nie zagrożą jego władzy w Platformie. Konsekwencją tego jest, że partia rządząca jest dziś bez twarzy, którą mogłaby pokazać przed kamerami” – podsumowuje Jabłoński.

Ryb, Nasz Dziennik

Fot. [libertarianizm.net]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook