Jedynie prawda jest ciekawa


Jabłoński: „Platforma jest miałka i anemiczna”

02.06.2015

„W polityce zawsze jest tak, że siła jednej partii rodzi się ze słabości innej. Strona wygrywająca jest mocna słabością i miernością tej, która przegrywa” - mówi dr. Wojciech Jabłoński, specjalista ds. marketingu politycznego w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Według niego tak jak PO wygrywała, bo jej przeciwnicy byli słabi, tak teraz PiS prowadzi, ponieważ PO jest „miałka i anemiczna”.  „Platforma bez Tuska, z malowanym wodzostwem premier Ewy Kopacz, nie jest w stanie być partią sprawną wizerunkowo i politycznie ani odzyskać poparcia, jakim się cieszyła” – twierdzi Jabłoński.

Jego zdaniem w chwili obecnie PO rzeczywiście przegrywa. Co nie oznacza jednak, że jeśli PO będzie drugą lub trzecią siłą w parlamencie, droga do oddania władzy będzie prosta. „Jedyne, co wychodzi politykom Platformy dobrze, to knucie intryg. Jeśli uda im się wyrwać paru posłów od Kukiza i jeśli przybudówka Platformy, czyli PSL, wejdzie do Sejmu, to istnieje szansa na zbudowanie przez nią koalicję” – uważa specjalista ds. marketingu.

Według eksperta pojawia się oczywiście ryzyko, że będzie to „rząd hańby” i że będzie musiał pilnować wątłej większości sejmowej. „Ale nie można wykluczać, że PO będzie próbowała robić wszystko, aby władzy nie stracić. Reasumując: Po prawdopodobnie przegra wybory, jednak nie musi to oznaczać, że nie będzie partią rządząca” – przekonuje Jabłoński.

Oraz zaznacza, że kampania Andrzeja Dudy wizerunkowo była „bardzo dobra”. „Ogólnie pomysł zmiany pokoleniowej jest bardzo dobry” – uważa marketingowiec. Jak utrzymuje w PO „nie ma lidera, który byłby w stanie udźwignąć ciężar wizerunkowy”.

„Nie ma takiej osoby. Po pierwsze, Tusk nie wychował sobie żadnego kontynuatora, był skupiony na własnej karierze. Poza tym kompletował zaplecze z politycznych miernot, co teraz widać jak na dłoni. Dobierał wokół siebie osoby, które nie zagrożą jego władzy w Platformie. Konsekwencją tego jest, że partia rządząca jest dziś bez twarzy, którą mogłaby pokazać przed kamerami” – podsumowuje Jabłoński.

Ryb, Nasz Dziennik

Fot. [libertarianizm.net]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook